«

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Ankara dönüşü kendisini karşılayan  kalabalığa seslenerek, “Ak Parti içindeki AKP’liler Kürt düşmanlığı üzerinden bana iftira attılar” diyerek meydan okudu.

Aday belirleme sürecinde zulme maruz kaldığını belirten Menderes Atilla, zulme sessiz kalmayacağını belirterek şunları söyledi: 

“Biz zulme uğradık. Hani diyorlar ya ‘Zulme sessiz kalan dilsiz şeytandır’. Bundan dolayı zulme karşı sessiz durmuyorum, durmayacağız ve zulme başkaldırıyoruz. Hepiniz şahitsiniz ki ailemiz 1951’den bu yana siyasetin içerisindedir. Rahmetlik babam 3 dönem, 60 ihtilalinde hapisler, rahmetli dayım da 1 dönem Adalet Partisinden belediye başkanı oldu ve zulme karşı geldiği için bu memlekette şehit oldu. Ağabeyim Mehmet Atilla 2 dönem belediye başkanlığı yaptı ve suikastlara uğradı ben de 4,5 yılda 5 defa suikast atlattım. ama hiç bir zaman pişmanlık duymadım. Dedim ki rabbim nasıl Hz. Hüseyin kerbela da şehit edildiyse ben de bu vatan için, bu bayrak için, bu ezan için, bu millet için şehit olmaya hazırım.”

“HİÇ BİR ZAMAN IRKÇILIK YAPMADIM”

Kendisinin ırkçılıkla itham edildiğini, hiç bir zaman ırkçılık yapmadığı, bu konuda iftiraya maruz kaldığını iddia eden Menderes Atilla, “Dik duruyoruz ve dik duracağız. Allahın izniyle sizler arkamızda olduğunuz sürece bugünde eğilmedik yarın da eğilmeyecek ve dik duracağız. Hepimiz biliyorsunuz ki Ceylanpınar’ı 4,5 yıl önce teslim aldığımda kocaman bir köydü. Ceylanpınar’a en büyük hizmetleri getirdim. 100 milyonun üzerinde hibe getirdim. Ben hiçbir zaman ırkçılık yapmadım. Ama bizi ırkçılıkla suçladılar, bize iftira attılar. Bu platformda duranlar görüyorsunuz her milletten insan var. Biz her zaman dedik biz Hz. Muhammed’in ümmetiyiz. Bundan şeref duyduk, bundan şeref duyacağız.  Dik durmamıza rağmen 6 vekil, 3 eskilerden bakan hepsi birlik olup iftiralar atıp benim için Kürt düşmanı demişler. Onları Allah’ın adaletine havale ediyorum. Allah için ben nereden Kürt düşmanlığı yaptım. Yanımda her milletten insan var. Genel merkezi bu iftiralarla kandırdılar.” diyerek hakkındaki iftiralara tepki gösterdi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *