«
CHP Şanlıurfa İl Başkanlığında düzenlenen  basın açıklamasına CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Muğla Milletvekili Nurettin Demir, CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, CHP İl Başkanı Hayrettin Cidir, CHP il ve ilçe yönetimi Katıldı.
Basın toplantısında açıklama yapan CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Şanlıurfa’da sorunların iktidar partisiyle gündeme gelmesinin doğru olmadığı sözlerinin altını çizerek, “Burada yaptığımız tüm değerlendirmelerde Şanlıurfa’da bir milletvekili olacağını ve Şanlıurfa’nın bu karardan gurur duyacağını söylemiştik. Burada bulunmak bizim için ayrıcalıklı bir durum. Şanlıurfa’nın birçok sorunu olduğunu daha önce dile getirmiştik. Ancak bu sorunları sadece iktidar partisiyle gündeme getirmek doğru bir davranış değildir. Bildiğimiz gibi yerel seçimlere doğru yaklaşıyoruz. Bu konuda önümüzdeki günlerde Şanlıurfa’da önemli ve umut verici gelişmelerin yaşanacağına inanıyorum.” dedi.
 
‘Hayali seçmen Şanlıurfa’da çok’
Şanlıurfa’da hayali seçmen sayısının oldukça yüksek olduğunu vurgulayan Özgür Özel, önümüzdeki seçimler için şu anda sandıklarda fahiş seçmen artışları olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 100 oy aldığı sandıktaki oyların tamamını ve seçmen sayısından fazla oy aldığı sandıkları inceledik. Erdoğan’ın oyların tamamını aldığı sandıkların kimisinde yüzde 378, kimisinde yüzde 294’lük artışlar var. Örnek olarak, Ankara’nın Haymana ilçesinde yüzde 300 seçmen artışı var. Bunun gibi hayali seçmen artışının en fazla olduğu illerden birisi de Şanlıurfa’dır. Bununla ilgili itirazlarımızı yaptık. Biz bunun takipçisi olacağız. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Şanlıurfa’nın hak ettiği yerel yönetime kavuşması için üzerimize düşen ne varsa yapacağız. Urfa’nın hak ettiği gibi yönetilmesinin çabası içinde olacağız. YSK’nın seçmenden fazla oy çıkan şüpheli sandıklardaki bu artışları, CHP’nin yaptığı itirazları dikkatle incelemesini, yeni gelen seçmenleri dondurmasını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.
 
Aydınlık: Cevheri’yi desteklemeye devam edeceğiz
Şanlıurfa’da çatı adayı olarak gösterilen ve İYİ Parti’nin kendisini desteklemeyecekleri Sabahattin Cevheri ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, “Sabahattin Cevheri bizim çatı adayımız değildir. Sayın Cevheri açıklama yaptığı gün biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak kayıtsız ve şartsız olarak destekleyeceğiz. Cevheri, hangi partiden aday olursa olsun biz desteklemeye devam edeceğiz. Çatı adayı konusunda İyi Parti’nin açıklamaları kendilerinin bileceği bir şeydir. İl başkanının kendisinin yaptığı konuşma, kendisine aittir. Diyecek bir şey yok.” ifadelerini kullandı.
 
Ağbaba: Biz Suriyeliler konusunda susmayacağız
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise “Türkiye’de ve Şanlıurfa’da Suriyeli gerçeği var. Oy almak için vatandaşlık veriyorsun ama biz bu konuda hem susmayacağız hem de gerçekleri ifade etmeye çalışacağız. Bugün Suriyeliler buradaysa Türkiye’nin uyguladığı politikanın rolü çoktur.” şeklinde ifade etti. 
(Urfa Değişim Gazetesi)
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *