«

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, Çin ile ilişkilerimizi geliştirme gayretini sürdürüyor ve çeşitli ziyaretler ve ziyaretçi kabullerle Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki karşılıklı iş birliği imkânları hakkında fikir alışverişinde bulunuyor.

ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği yetkililerini Büyükelçilikte kabul ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Büyükelçi A.Emin Önen, ÇHC Ticaret Bakanlığı ve Pekin Vilayet Yönetimi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Çin Hizmet Ticareti Uluslararası Fuarı (CIFTIS) 2019 kapsamındaki tanıtım etkinliğine de katılarak bir konuşma yaptı.

Büyükelçi Emin Önen, Çin Sanat Sergileri Direktör Yardımcısı Zhao Gushan’la da Büyükelçilikte görüşerek, kültür ve sanat alanında karşılıklı iş birliği imkânları hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Her anını dolu dolu geçiren ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren HGC Investment Management yetkililerini Büyükelçilik konutunda kabul ederek, Türkiye’yle muhtemel iş birliği projeleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Büyükelçi Önen, geçtiğimiz hafta sonu Çinli gençlerle basketbol oynadıklarını belirterek, “Euroleague’de fırtına gibi esen Fenerbahçe Basketbol takımına Pekin’den selam olsun” diyerek galibiyet atışını da Jan Vesely’in 3’lüğüne cevap olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *