«

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Adayı ve ilçe adaylarını yoğun bir katılım ile tanıttı. 112 Nisan Spor Salonunda yapılan tanıtım toplantısına Şanlıurfa’nın dört bir yanından gelen vatandaşlar, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Büyükşehir Adayı Zeynel Abidin Beyazgül, İlçe adayları ve parti il teşkilatı ve AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş katıldı.

Şanlıurfa’nın dört bir tarafından gelen vatandaşlar burada aday tanıtım toplantısında adayına destek vermek için salona geldiler. Burada sloganlar atan vatandaşlara adaylar ise selamlayarak destek verdi. Aday toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, “Bazı şehirler vardır giderken koşa gideriz, ayrılırken üzüle üzüle ayrılırız. Şanlıurfa koşa koşa geldiğimiz bir şehir ve ayrılırken üzülerek, buruk ayrıldığımız bir şehir.” Diyerek Şanlıurfa’ya olan sevgisini dile getirdi. Ardından adaylara da uyarılarda bulunan Kurtulmuş, liyakatten ve eşitlikten ayrılmamalarını hepsinin birer halkın hizmetkârı olduğunu belirterek, 31 Martta yapılacak seçimlerde adaylarda destek olunmasını ve 13+1 belediye ile Şanlıurfa’dan AK Parti’nin galip gelmesini, istedi.

“Bu Şehir Hizmet Etmeyeceksem Kime Hizmet Edeceğim”

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Zeynel Abidin Beyazgül AK Parti Şanlıurfa adayları tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu,  Beyazgül, “Şanlıurfa peygamberler şehri Şanlıurfa hoşgörü şehri ben bu şehir hizmet etmeyeceksem kime hizmet edeceğim.  Şanlıurfa Peygamberler şehri, Şanlıurfa kardeşlik şehri, Şanlıurfa hoşgörü şehri ve huzur şehridir. Ben bu şehir hizmet edemeyeceksem nereye hizmet edeceğim. Sevgiyle, ,irfanıyla kültür otağıdır. Sıksan torağını hep tarih kokar. Şanlıurfa 2019 yılı için Cumhurbaşkanımız Göbeklitepe yılı ilan etti. Cumhurbaşkanımıza buradan teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımıza bu görevi bana verdikten sonra ben halkımıza bana verdikleri destekleri ve cumhurbaşkanımıza bu görevi bana verdiği için teşekkür ediyorum.”  Dedi.

“Bu Şehir Sevdalı Olan Biri Var”

İşte biz buradan sesleniyoruz cumhurbaşkanımıza, cumhurbaşkanımıza 31 Mart akşamı Şanlıurfa size güzel bir hediye hazırlıyor diyen Beyazgül, “Birde bu şehrin ona sevdalı olduğu ve bu şehir sevdalı olan biri var. Bu şehir sevdalı ve bu şehrin ona sevdalı olduğu biri var Ankara’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart akşamı Şanlıurfa size güzel bir hediye hazırlıyor 13 ilçe belediye başkanlığı ve büyükşehir belediye başkanlığı huzurunuza geleceğiz inşallah. Gençliğim çocukluğum Şanlıurfa sokaklarında geçti. Gençlerimizeler, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla, Muhtarlaralar, esnaflarımızla kısaca bütün Şanlıurfa halkıyla görüştüm. Bana ne dediler biliyor musunuz? Beyazgül yola devam Ak Partiden ve senden başkası yok. Karış karış bilirim sokaklarını, ilçelerimizi karış karış bilirim. Avukatlık yaptım, esnaflık yaptım, işçilik yaptım. Bütün sorunları çözeceğiz, enerji, altını çözerek söylüyorum enerjiyi sorunun çözeceğiz, hiç merak etmeyin. Yine altını çözerek söylüyorum işsizliği çözeceğim. İşsizlik hepimizin sorunu çözeceğiz, ulaşımı mevcut belediye başkanlarımızla ve milletvekillilerimizle birlikte çözeceğiz.” Diye konuştu.

“Şanlıurfa Koşa Koşa Geldiğimiz Bir Şehir”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, 11 Nisan Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen aday tanıtım toplantısına katılarak açıklamalarda bulundu Kurtulmuş, “Bazı şehirler vardır giderken koşa gideriz, ayrılırken üzüle üzüle ayrılırız. Şanlıurfa koşa koşa geldiğimiz bir şehir ve ayrılırken üzülerek, buruk ayrıldığımız bir şehir. Ama her geldiğimizde dostlarımızla el ele, gönül gönülle, inancımızı, imanımızı umudumuzu bu ülkenin geleceğine ait kararlığımızı tazelediğimiz gerçekten şanlı bir şehir.”  Dedi.

“Dünyanın Merkezi Olan Bir Yerdir”

Her tarafı medeniyet, tarih kokan bir şehirdeyiz diyen Kurtulmuş, “Şanlıurfa ve bu bölge içerisinde olan Harran’a kadar olan bu bölge esas itibariyle kutsal kitaplarda peygamberlerin anlatıldığı bir yerdir. Bu coğrafya bir asır öncesine kadar Avrupa, Asya ve Afrika kıtasının tam merkezi olarak tespit edilmiştir. Dünyanın merkezi olan bir yerdir. Göbeklitepe on iki bin senelik geçmişe sahip. Her tarafı medeniyet, tarih kokan bir şehirdeyiz. Ne yazı ki bu şehir dünyanın merkezi olan bu bölge birinci dünya savaşından sonra birtakım iç çekişmelerin daha açıkçası emperyalist oyunların maalesef aracı olan bir bölge oldu.” İfadelerini kullandı.

“AK Parti Yerli Ve Millidir”

Şimdi Türkiye olarak, bu coğrafyada bir asırdır devam eden bütün bu oyunları bozup parçalayıp yeniden birliği ve bütünlüğü sağlayacağız diyen Kurtulmuş, “ AK parti sıradan bir parti değildir.  AK parti gelip geçici bir parti değildir. Gelip geçici bir heves değildir.  Eğer bir siyasi hareket nerden geldiğini unutursa, bir millet nerden geldiğini unutursa, nereye gideceğini de şaşırır.  Bizim siyasi hareketimizin Türkiye için, coğrafyamız için İslam ümmeti için, mazlumlar için hep beraber gözden geçirelim. AK Partinin belli özellikleri var bu özellikleri asla kaybetmeyeceğiz. Bir AK parti yerli ve millidir, kökü dışarda olan bir hareket değildir bu topraklara mal olmuştur. Hep beraber bütün ilçelerimizle gurur duyacağız.  Hep beraber omuz omuza düşmana dosta karşı Türkiye’nin geleceğimdeki istikameti Şanlıurfa’dan göstereceğiz.” Diye konuştu.

Haber: Ayhan Kesici

URFANATİK

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *