«

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün partisinin grup toplantısında işsizlik konusuna ayrı bir parantez açtı. Geçtiğimiz günlerde 11 Nisan Stadyumunda çekilen iş kurası fotoğrafını gösteren Kılıçdaroğlu, ”İnanıyorum ki Şanlıurfa bu seçimlerde ayağa kalkacak” ifadelerini kullandı.

Hükümeti işsizlik konusunda sert bir dille eleştiren Kılıçdaroğlu, “Ciddi bir sorunla karşı karşıyayız. İşsizlik sorunu. Eğer bir ülkede milyonlarca kişi işsizse o ülkede huzur olmaz. 32 kişi alınacak işe binlerce kişi başvuru yapılıyor. 2 bin kişi alınacak işe 8 bin kişi başvuru yapıyor. 300 kişi alınacak 3 bin kişi başvuru yapıyor. 500 kişi alınacak işe 4000 kişi başvuruyor.

2 Ocak‘ta Siverek’te 120 geçici işçi aşınacak, 5 bin kişi başvurmuş. 12 Ocak‘ta Urfa’da bin kişinin alınacağı 9 aylık geçici iş için 44 bin kişi başvuruyor.  Stadyumda kura çekimi yapılıyor. Şanlıurfa’da, AK Parti’ye silme oy veren bir şehirde. Bu, Türkiye’nin geldiği noktayı göstermesi açısından önemlidir.  17 yıldır yönetiyorlar. Bütün fabrikaları sattılar. Bitlis’in sigara fabrikasından başladılar. Tarlada üretmedik, fabrikada üretmedik. Türkiye bu hale geldi.” dedi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *