«

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için “Çatı Adayı ” olarak adı uzun süredir geçen Sabahattin Cevheri çatı adayı değilim, Şanlıurfa’nın adayıyım dedi.

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Şanlıurfa’nın merakla beklenen ‘Çatı Adayı’ konusunda Sabahattin Cevheri sonunda açıklama yaptı.
Bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Cevheri, çatı adayı değil Şanlıurfa’nın adayı olduğunu belirterek, “Bende çatı diye bir şey yok. Ben herkesin adayıyım herkesten oy istiyorum, sadece Urfa’nın adayıyım. Urfa’ya hamallık yapmaya geldim, destek olursanız el birliğiyle Urfa’ya hizmet edeceğim. Hangi partiden gireceğimi 90+2 de söyleyeceğim” sözlerine yer verdi.

Hangi partiden aday olacak?

Bağımsız mı yoksa başka partiden mi aday olacağı ile ilgili açıklamalarda bulunan Cevheri, bu konunun 90 artı 2’de yani belediye meclis üyeleri ve merkez ilçe çatı adaylarının açıklanmasının ardından belirleneceğinin altını çizdi.

Adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulunan Sebahattin Cevheri, “31 Mart Yerel Seçimler için hiçbir şekilde aday adayı olmadım ve siyaset ile ilgilenmedim. Özellikle bu mahalli seçimlere ben siyasi olarak bakmıyorum. Ben buna hizmet gözüyle bakıyorum. Size hizmet edebilme adına bir genel müdür olarak mı, bir başkan olarak mı atanacağım fark etmez.” dedi.

Çatı adayı Sebahattin Cevheri, “Yapmış olduğum görüşmeler neticesinde ben çatı değil, Şanlıurfa’nın 2 milyon küsur insanın Arap kardeşlerimin Kürt kardeşlerimin, Kısas’taki Alevi kardeşlerimin, dışarıdan ilimize gelen Karadeniz’den, Ege’den iç Anadolu’dan kimler şu anda burada yaşıyorsa, bu ilde görev yapıyorsa hepsinin belediye başkan adayı olarak buradayım ve her kesimden oy istiyorum. Kürdü, Türkü ve Arabı ile herkesin oyuna talibim. Tek hedefim Urfa’ya hizmettir. Çatı aday değilim herkesin adayıyım. Ancak bu seçimlerde ortamın gerilmesini istemiyorum. Size hizmet edebilecek, güvendiğiniz inandığınız, belediye başkanına destek olmanızı istiyorum. Ki Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül de pırıl pırıl bir insandır. Şanlıurfa, gerçekten çok farklı bir şehirdir. Ben bu yaşıma kadar Şanlıurfa’da Arap, Kürt veya yerli vatandaşlar arasında hiçbir problem duymadım, görmedim. Onun için bu seçimleri germenin hiçbir anlamı yok.” diye konuştu.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *