«

Özel bir otelde basın toplantısı düzenleyen Essum Saatçi Aslan, Saadet Partisi’nden Karaköprü Belediye Başkan adayı olduğunu basına ve kamuoyuna açıkladı. Aslan, Karaköprü’deki, tüm vatandaşların oylarına talip olduğunu ifade ederken herkesi ve her kesimi kucaklayan şeffaf çağdaş bir belediye anlayışıyla yola çıktıklarını belirtti. Konuşmasında Sabahattin Cevheri’nin adaylığını desteklediğini ve Şanlıurfa’ ya bir heyecan kattığını söyleyen Aslan, Karaköprü’de de değişimin şart olduğunu dile getirdi.

Karaköprü’ye vakıf üniversitesi…

Şanlıurfa’da ikinci bir üniversiteye ihtiyaç olduğunu belirten Karaköprü Belediye Başkan adayı Essum Aslan, “Karaköprü, eğitim seviyesi yüksek olan bir ilçedir. Bu ilçe, diğer yerlere oranla daha çok gelişmiş ama öğrenciler açısında hareketsiz olduğunu görüyoruz. Bu nedenle buraya vakıf üniversitesinin yakışacağını düşünüyorum. Güvenilir bir vakfın buraya gelişinin teşvik edilmesi konusunda, kadroların oluşturulması konusunda ve ilçeye iyi bir vakıf üniversitesi kurulması konusunda mücadele edeceğim. Öğrencilerin olması o ilçeyi, o kenti kalkındırması demektir.” şeklinde konuştu.

Essum Aslan kimdir?

Şanlıurfa’da doğdu ilk, orta ve lise öğrenimini Urfa’ da tamamlayıp, Hacettepe Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünde okudu. Ardından Çukurova Üniversitesinde Fen Edebiyat Fakültesinde Türk Dili ve Edebiyat bölümünden mezun oldu. Yine Çukurova Üniversitesinde eski Türk Edebiyatı Ana bilim dalında yüksek lisansını tamamladı. Daha sonra Çukurova Üniversitesinde doktorasını tamamladı. 2009 yılından beri Urfa’ da eğitim alanında çalışmalar yapmaktadır. 2013 yılında Neval’i Hotel’ in açılışını gerçekleştirerek Turizm alanında faaliyet göstermektedir.

Urfa Medeniyet Turizm Araştırma Merkezi Derneği, Türkiye Ortak nesiller entegrasyonu derneği Şanlıurfa temsilciliği ve birçok STK’da görev aldı.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *