«
Haber Merkezi
Yaklaşan yerel seçimlerde siyasi partiler adaylarını açıklayarak seçim yarışına başladı. Seçmen siyasi partiler direk adayları cumhur ve millet ittifakları adaylarının yanında bir de bağımsız adaylara oy verecek. Peki seçmen 31 martta sandık başına gittiğinde en çok kimi tercih edecek bunu anlamının en net yolu elbet sandık ancak sandığa gidilmeden önce anketlerde büyük önem arz ediyor.
Anketler önem arz ediyor
Seçimlerde her seçmen kendi ili ve ilçesinde kimin belediye başkanı olacağını oldukça merak eder. Türkiye’de seçimlerde her zaman en çok konuşulan illerin başında gelen Şanlıurfa bu seçimde de oldukça konuşulacak gibi görünüyor. Öyle ki Şanlıurfa’nın merkez ilçelerinde tarafların adaylar açıklandıkça heyecan ve çalışmalar da artmaya başladı.  Şanlıurfa’nın merkez ilçelerinde en çok merak edilen ise her zaman ki gibi Karaköprü oldu. Karaköprü de Ak Parti – MHP, İyi Parti, Çatı adayı ve bağımsız aday yarışacak.
Bağımsız aday öne çıkıyor
Kimi siyasi partilerin tabanı ittifak adaylarına yakınlık göstermezken kimileri ise oldukça sahiplendi. Karaköprü’de özellikle sosyal medayadan yapılan anketlere bakıldıuğında da bu net bir şekilde görülüyor. Binlerce kişinin takip ettiği sosyal medya hesaplarında yapılan anketlerde sürpriz bir şekilde adaylığını açıklayan Serhat Erdem öne çıkıyor. Erdem diğer partilerin adayları ve aday olarak adı geçen isimler arasında hep en çok oyu alarak öne çıkıyor. Binlerce kişinin oy kullandığı bu anketlerde bağımsız aday Erdem’in öne çıkması mevcut adayların taban tarafından net bir şekilde kabullenilmediğini de gösteriyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *