«

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, Şanlıurfa’da sağlık alanında usulsüzlüklerin olduğunu iddia ederek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevaplaması için yazılı bir soru önergesi sundu.

Sunulan önergede bakana şu iddialar soruldu ve yanıt istendi:

Bahsi geçen Mustafa Çetintaş’ın usulsüz olarak atandığına dair Sağlık Bakanlığı’nın bilgisi var mıdır?
Mustafa Çetintaş’ın ataması doğru ise Şanlıurfa’daki İl Sağlık Müdürü yönetmelik, mevzuat ve kanunları hiçe sayarak yaptığı atama için gücünü nereden almaktadır?
Sağlık Bakanlığı’nın yönetmeliğe, kanuna ve mevzuata aykırı davran İl Sağlık Müdürü hakkında yapılan bu iddialardan haberi var mıdır?
Ülkede, Türkiye birincisi olduğu atanamayan Deniz Eren Demir gibi binlerce örnek varken usulen atanmaması gereken Mustafa Çetintaş’ın atanmasının açıklaması nedir?
Hemofili Dernek Başkanı Ali Yıldırım hakkında ki iddiaların doğruluk payı nedir? Ali Yıldırım’ın hastane yönetimine bulunduğu söylemler iktidarın genel politikaları ile örtüşmektedir. Sağlık Bakanlığı bu çağ dışı uygulamalar için bir planlama yapmakta mıdır?
Himmet Durgut, Şanlıurfa’da ve Türkiye genelinde atama bekleyen binlerce sağlık mezunu olmasına rağmen atama işlemlerini neden ısrarla gerçekleştirmemektedir?
Uzman Doktor Mehmet Çelik’in yaptığı dayatma Şanlıurfa geneline yayılmış durumdadır, Bakanlığımızın bu duruma karşı işleyişi ne olacaktır?

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *