«

Haber Merkezi

Bedensel engelli olan muhtar adayı Ahmet Sevdiren, engel tanımadı, mahallenin sorunları ile muhtar gibi tek tek ilgilenerek var olan sorunların giderilmesini sağladı. Resmi Kurumlarla mahallesi arasında adeta köprü kuran Sevdiren, adaylık için mahallesi sakinlerinden destek bekliyor. Sevdiren şimdiden muhtar olmanın ne demek olduğunu gösteriyor.

Her türlü soruna koşuyor

Şanlıurfa’nın merkez Karaköprü ilçesine bağlı Akpiyar Mahallesinde ikamet eden Ahmet Sevdiren, mahallesinin var olan sorunlarını yetkili kurumlara bildirerek normal bir muhtarın çalışmasından daha fazla çaba gösteriyor. Bedensel engelli olan Ahmet Sevdiren, mahallede elektrik sorunundan yol ve kaldırım sorununa kadar her sorun ile yakından ilgilenerek birçok soruna çözüm buldu.

Seçilmezsem de çalışacağım

Adaylığını açıklamadan öncede Akpiyar mahallesi için ece gündüz demeden çalışan Ahmet Sevdiren, normal adaylar gibi vaat ederek değil; sorunları çözerek vatandaşın oylarına talip oluyor. Bu onun diğer muhtarlardan farklı olduğunu ve kazandığı takdirde neler yapabileceğini gösteriyor. Sevdiren, “Benim mahalleme ve mahalle sakinlerine olan sevgim oy temelli bir sevgi değildir. Ben muhtar seçilsem de seçilmesem de şimdi ki gibi yine çalışmaya devam edeceğim” dedi.

Caddeler göle dönüyor

Mahallesiyle ilgili sorunları da dile getiren Ahmet Sevdiren, “Daha önce mahallemiz adına büyük bir sorun olarak duran bazı noktalarda girişimlerim sonucu gereken çalışmalar yapıldı. Ancak bu sorunlar çözülürken uzun bir zaman dilimine yayıldı. Bundan dolayı bazı caddeler kazıldı ve kazılan caddelerde bütün bir asfaltlama yerine yama bir şekilde asfalt yapıldı. Bu yağmurlu havalarda caddenin göle dönmesine neden oluyor” diye konuştu.

Parklara güvenlik kamerası takılsın

Mahalledeki parklarda aile ve çocuklarının daha rahat bir şekilde zaman geçirmesi için gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını isteyen Sevdiren, “Mahallede bulunan parklarda vatandaşların rahat zaman geçirmesi adına güvenli kamerası istiyor. Bunun yanında eski çağdan kalma uygulama olan cadde üstü Pazar kurma uygulamasının yerine mahallemize modern bir semt pazarı yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *