«

AK Parti Teşkilat, Kadın ve Gençlik Kolları MKYK üyeleri Şanlıurfa’da 31 Mart Yerel Seçimleriyle ilgili gözlemleri sonucunda istişare ve değerlendirme toplantılarını gerçekleştirdiler. Belediye Meclis üye listesini Seçim Kuruluna teslim edip, İl SKM’yi ziyaret ettiler. AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, övgüyle söz ettiği SKM binasında basın toplantısı düzenleyerek, yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdiler.

AK Parti Genel Merkez Teşkilat, Gençlik ve Kadın Kolları Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyeleri 31 Mart Yerel seçimleri ile ilgili gözlemler yapmak üzere Şanlıurfa’ya geldiler. Beraberlerinde AK Parti MKYK üyesi Şanlıurfalı Vildan Polat ile ilçeleri de gezerek gözlemler yapan, fikir alış verişinde bulunan AK kadrolar, 31 Mart Yerel Seçimleriyle ilgili istişare ve değerlendirme toplantıları gerçekleştirdiler.

Belediye Meclis Üye listesi Seçim Kuruluna teslim edildi
AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur ve beraberindekiler, Şanlıurfa’daki çalışmalarının tamamlanmasının ardından il genelindeki Belediye Meclis Üye listesini Seçim Kuruluna teslim ettikten sonra AK Parti İl SKM’yi ziyaret ettiler ve SKM çalışmaları hakkında SKM Başkanı Bekir Kan ve Birim çalışanlarından yaptıkları çalışmalar konusunda bilgi aldılar.

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, daha sonra övgüyle bahsettiği İl SKM binasında basın toplantısı düzenleyerek, yaptıkları çalışmalarla ilgili basın mensuplarına açıklama yaptı.

İstişare ve değerlendirme toplantıları hayırlara vesile olsun
Şanlıurfa’da seçim çalışmalarına destek olmak ve AK Parti Genel Merkezinin talimatları doğrultusunda yönlendirmek için birkaç günden beri sıkı bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Gençlik Kolları MKYK Üyesi Burak Güngör, Kadın Kolları MKYK Üyesi Ebru Habip ve Genel Merkez Teşkilat MKYK üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur, “Pazar gününden bu yana Kadın Kolları ve Gençlik Kolları MKYK üyesi arkadaşlarımızla birlikte Şanlıurfa’da hummalı bir çalışma yaptık. Şanlıurfa ve ilçelerinde seçim çalışmalarını yakından takip ettik. MKYK üyemiz Vildan Polat, İl Başkanımız Bahattin Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Zeynel Abidin Beyazgül, İl Kadın Kolları Başkanımız Demet Saatçi Güven, İl Gençlik Kolları Başkanımız Salih Saraç ile toplantılar yaptık. Bugün saat 17 itibariyle bütün ilçelerimizde belirlediğimiz isimleri İlçe Seçim Kuruluna vermiş bulunmaktayız. Sadece Cumhur ittifakından dolayı Harran İlçemizde aday çıkarmadığımız için meclis üyelikleri hususunda AK Parti İlçe Başkanlığımızla yaptığımız istişareler sonucunda MHP İlçe Başkanlığına görüşlerimizi ilettik. İnşallah onlarda orada ortak bir çalışma yapacaktır” dedi.

Gönül isterdi ki, her aday adayı olan arkadaşa yer verelim
 AK Parti MKYK üyesi Manisa Milletvekili Baybatur, “Kadın Kolları, Gençlik Kollarından gelen arkadaşlarım ve Şanlıurfa’daki il, ilçe, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarının katılımıyla titiz bir çalışma yürüttük. Şanlıurfa’nın yerel dengelerini gözeterek Genel Merkezimiz ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bize verdiği yetki doğrultuda listelerimizi oluşturduk. Malumunuz listeler kısıtlı, sayılar belli. Gönül isterdi ki, her aday adayı olan arkadaşa yer verelim. Ancak Şanlıurfa’da partimize gösterilen rağbet ortada. Partimize gösterilen teveccühe teşekkür ediyoruz. Bu yüzden belki çok yorulduk, belki çok uğraştık, nasıl doğruyu buluruz diye. Emin olun çok özel bir çalışma yaptık. Almış olduğumuz kararlarla Büyükşehirde ve ilçelerimizde belirlenen AK adaylarla Belediye Meclis Üyeleriyle Şanlıurfa’nın tamamında kazanacağımıza inanıyoruz. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Baybatur’dan Şanlıurfa İl SKM’ye övgü 
Basın Toplantısının yapıldığı AK Parti İl Seçim Koordinasyon Merkezini gezen AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, SKM hakkında övgü dolu sözler sarf etti.
Baybatur; “Manisa Milletvekiliyim, Ege Bölgesinin Koordinatörüyüm, Ege’deki bütün illeri dolaşıyorum. Böylesine istisna, güzel donanımlı bir Seçim Koordinasyon Merkezi ile ilk kez karşılaşıyorum. Buranın bu şekilde organize edilmesinde emeği geçenleri huzurlarınızda tebrik ediyorum. Türkiye’ye örnek olacak bir SKM” diyerek SKM Başkanı Bekir Kan ve arkadaşlarına teşekkür etti.

Şanlıurfa’mız için hayırlara vesile olur inşaallah
AK Parti MKYK üyesi Vildan Polat ise, “AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekilimiz Murat Baybatur, Gençlik Kolları MKYK Üyemiz Burak Güngör ve Kadın Kolları MKYK Üyemiz Ebru Habip, İl Başkanımız Bahattin Yıldız, Büyükşehir adayımız Zeynel Abidin Beyazgül, İl Kadın Kolları Başkanımız Demet Saatçi Güven ve İl Gençlik Kolları Başkanımız Salih Saraç ile birlikte 31 Mart Yerel Seçimleriyle ilgili değerlendirme toplantımızı gerçekleştirdik. Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda belirlenen Belediye Meclisi üyeleri listesi Seçim Kuruluna teslim edildi. Şanlıurfa’mız için hayırlara vesile olur inşaallah” diye konuştu.

İnşaallah seçim zaferimizi hep birlikte kutlarız
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız da, “Tevazu, samimiyet ve gayretle Şanlıurfa’da AK Başkanlar 31 Mart’ta gönül belediyeciliğine devam edecek. Tevazu, samimiyet ve gayretle yapılan çalışmalar sonucunda 31 Mart gecesi inşaallah seçim zaferimizi hep birlikte kutlarız” diyerek Şanlıurfalı hemşehrilerine güvendiğini belirterek herkese teşekkür etti.

Vatandaşlarımızın hayır dualarını ve desteklerini istemeye devam edeceğiz
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Av. Zeynel Abidin Beyazgül de, seçim gününe kadar ellerinden geldiğince en ücra köşelere kadar ulaşıp, vatandaşlarımızla hasbihal edeceklerini, hayır dualarını ve desteklerini istemeye devam edeceklerini belirterek, Genel Merkezden gelen MKYK üyesi misafirlerin dediği gibi Şanlıurfa’nın tamamında Başkanlığı kazanacaklarına inandıklarını söyledi.

AK Parti Genel merkez misafirlerine teşekkür
AK kadroları İl SKM’de ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren AK Parti Şanlıurfa İl SKM Başkanı Av. Bekin Kan, Ankara’dan gelerek Şanlıurfa genelinde seçim çalışmaları ile ilgili gözlemler yapıp, önerilerde bulunan AK kadrolar AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Gençlik Kolları MKYK Üyesi Burak Güngör ve Kadın Kolları MKYK Üyesi Ebru Habip’e teşekkür ederek, “Özellikle SKM binamızı ve çalışmalarımızı beğenerek övgüler yağdıran AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur’a teşekkür ederiz. Biz AK Parti olarak her zaman her işin en iyisini yapma gayreti içerisinde olmuşuzdur ve öyle de devam edecektir. İl genelinde partimiz mensuplarına ve adaylarımıza yaptıkları katkılarından dolayı da teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *