«

Muhalefetin desteği sonucu “çatı adayı” olarak Saadet Partisi’nden Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Sabahattin Cevheri, adaylığını geri çekebilir. Destek veren partiler arasındaki HDP’nin seçim kuruluna Cevheri’nin rakibi olarak aday göstermesi üzerine anlaşmazlık çıktığı öne sürüldü.
Şanlıurfa’da AK Parti’ye karşı Halkların Demokratik Partisi (HDP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Demokrat Parti (DP), Saadet Partisi’nden Sabahattin Cevheri’nin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını destekledi. Hangi partiden ve hangi ilçede aday gösterileceği konusunda mutabakata varan muhalefet partileri, büyükşehir ve merkez ilçe adaylığı konusunda anlaşmazlık yaşadı. HDP’nin, Saadet Partisi Büyükşehir Adayı Sabahattin Cevheri’ye karşı Hidayet Enmek, Karaköprü’de Essum Saatçi Aslan’a karşı Rıdvan Yavuz, Haliliye’de Mustafa Hekimoğlu’na karşı Şerif Bendaş, Eyyübiye’de ise Halil Yiğit’e karşı Mahmut Memitanlı’yı seçim kuruluna bildirmesi üzerine Cevheri’nin durumdan rahatsız olduğu öğrenildi.

Saadet Partisi Adayı Cevheri’nin yarın kamuoyuna açıklama yapması bekleniyor. İddiaya göre Cevheri’nin açıklama içeriği ise adaylığını geri çekeceği yönünde olacak. Ancak HDP’nin adaylarını geri çekmesi durumunda Cevheri çalışmalarına kaldığı yerden devam edeceği tahmin ediliyor.

AJANS URFA

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *