«

Hilvan ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü başlatılan ve bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen ‘Hilvan Okuyor Değerleriyle Yetişiyor’ projesinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Hilvan Teknik ve Mesleki Kız Anadolu Lisesinde düzenlenen Hilvan Kaymakamı Furkan Duman ,Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut, Jandarma Bölük Komutanı İsmail Tanrısever ile öğrenci ve veliler katıldı.

Projenin tanıtımında konuşan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, eğitim ve öğretime olan yatırımlarımız devam edecek dedi.

Bayık yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:
‘Sosyal belediyecilik çalışmalarımız kapsamında geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize ciddi anlamda maddi ve manevi katkı sağladık, sağlamaya devam edeceğiz. Aynı şekilde öğrencilerimizin eğitim yuvası olan çoğu okulun bakım onarımını gerçekleştirdik. Aynı şekilde ortaöğretim sonrası üniversiteye hazırlanan gençler için de Türkiye’de örnek proje olarak gösterilen Bilgi Evi bünyesinde 300 öğrenciye ücretsiz eğitim desteği vermekteyiz. Bu yatırımımızla Şanlıurfa’nın en iyisi olarak yer aldık, inşallah bundan sonra da yer almaya devam edeceğiz. %71’lik başarı oranıyla öğrencilerimiz Türkiye’deki çeşitli üniversitelere yerleşti. Öğrencilerimizi ve bu yolda gönüllülük ötesinde çalışan eğitmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını diliyorum’ dedi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *