«

31 Mart yerel seçimleri çalışmalarını hızlandırarak devam ettiren HDP’nin Urfa adayları ilçe merkezi ve kırsal mahallelerinde halkla bir araya gelmeye devam ediyor. Adaylar bugün Ceylanpınar, Bozova, Halfeti ve Viranşehir ilçelerinde yürüttükleri çalışmalarda gittikleri her yerde coşkuyla karşılandı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ceylanpınar Belediye Eşbaşkan Adayları Narin Gezgör ile Mehmet Ali Kahraman kırsal mahalle ziyaretleri kapsamında Büyük Yenice (Dalya) Mahallesi’ni ziyaret etti. Burada yurttaşların sorunlarını dinleyerek, mahallenin eksikliklerini yerinde inceleyen adaylar, AKP’li belediyenin kırsal mahallelere hizmet etmek yerine ötekileştirme ve ayırımcılık politikaları güttüğüne dikkat çekti. Adaylardan Gezgör “Güzel memleketimizi bataklığa çevirenlere inat biz kaldığımız yerden devam etmek için bugün varız. Hizmette referansımız geçmişimizdir” şeklinde konuşarak AKP’nin 5 yıl boyunca yapmadığı hizmetlerin tamamının HDP’nin kaldığı yerden devam ederek tamamlayacağını belirtti.

Bozova ilçesinde de adaylar Rabia Aslan ,Mahmut Çakmak beraberlerinde ki ilçe yöneticileri, Meclis üyesi adayları ile birlikte Devkil, Zorova, Tatar Höyük, Kevik ve Cibir mahallelerini ziyaret ederek halktan destek istedi. Daha sonra ise kadın eşbaşkan adayı Rabia Aslan ilçe merkezine bağlı mahallelerde aile toplantıları düzenleyerek çalışmalarını sürdürdü.

HDP İl Eşbakanı Halil Akbaş’ın merkez ilçe seçim bürosunu ziyaret ederek çalışmalara dahil olduğu Halfeti ilçesinde ise Eşbaşkan adayı Abdurrahman Çiftçi ile birlikte oluşturulan heyet Gürkuyu Mahallesinde yurttaş ziyaretleri gerçekleştirdi. Coşkunun yaşandığı ziyarette AKP’nin “kayyum zihniyetine” 1 Nisan’da son verileceği mesajları verildi.

Viranşehir’de ise HDP Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü’nün katılımıyla devam eden çalışmalar kapsamında Pazar esnafı ziyaret edildi. Eşbaşkan adayı Hıdır Oktay, Belediye Meclis üyeleri, yeni dönem meclis üyesi adayları ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra yurttaşların da eşlik ettiği ziyaretlerde esnafın yüksek fiyatlar ve buna bağlı işsizlikten yakındığı görüldü. 31 Mart yerel seçimlerinin AKP’ye “en güzel dersi verme günü” olacağını vurgulayan Oktay ve beraberinde ki heyet ilçe merkezinde çalışmalarına devam etti.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *