«

Haber Merkezi

Saadet Partisi Karaköprü Belediye Başkan Adayı Essum Saatçi Aslan, muhtar ziyaretlerine devam ediyor. Aslan, bu ziyaretler kapsamında Narlıkuyu Mahallesi Muhtar Adayı Hasan Batur’ın seçim bürosunu ziyaret etti. Burada kalabalık bir kitle tarafından karşılanan Aslan, projeleri hakkında bilgi verdi. Büroda kendisini karşılamak için gelenlere hitaben konuşan Aslan, şeffaf belediyecilik vurgusu yaparak, başkan seçildiğinde bütün ihaleleri canlı yayında yapacağını söyledi.

Kimin ne aldığı belli olacak

Karaköprü Belediye Başkanlığına seçildiğinde belediyenin ‘bizden önce ve bizden sonra’ diye iki döneme ayrılacağını belirten Essum Saatçi Aslan, “Hep beraber belediyeyi yönetmeye geliyorum. Bizden önce ve bizden sonra diye iki dönem olacak bundan emin olabilirsiniz. Bizden önce kapalı belediye vardı; kimin ne yaptığı belli değildi. Bizden sonra açık belediyecilik olacak.”dedi.

Şeffaflık vurgusu yaptı

Belediyecilik anlayışının tamamen şeffaf belediyecilik ilkesi üzerine kurulu olduğunu vurgulayan Essum Saatçi Aslan, “Herkes belediyede kime ihale veriliyor, kaça veriliyor bilecek. İhalelerin hepsi canlı yayında yapılacak. Belediyenin aylık bütçesi, girdisi, çıktığı hepinizin gözü önünde olacak. Nereye ne harcanmış hepsi açık olacak. Bizim anlayışımız budur.” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *