«

İpekyol Gençlik Merkezi kursiyer ve öğrencilerine yönelik bağımlılığa dikkat çekmek amacıyla teknoloji bağımlılığı semineri düzenledi. İpekyol Gençlik Merkezi ve Sağlık İl Müdürlüğü koordinasyonunda Şanlıurfa Haliliye İlçe Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı Biriminden Sosyal Hizmet Uzmanı Hüseyin YILDIZ tarafından teknoloji bağımlılığı ile ilgili seminer verildi.

Seminer hakkında açıklamalarda bulunan Şanlıurfa İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm AKTABUR; Gençlik ve Spor Bakanlığımızın misyon ve vizyonları doğrultusunda Türkiye’ de her yıl 01-07 Mart arasında kutlanan Yeşilay Haftası kapsamında İpekyol Gençlik Merkezi Müdürlüğü olarak bağımlılığa dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak istedik. Bağımlılık günümüzün en önemli sorunların başında gelmektedir. Bazı değerlerin önemli ölçüde eksik olması halinde ortaya çıkan bağımlılık özellikle ailenin ilgisizliği, sosyal çevre, serbest zamanları iyi değerlendirememe, sevgisizlik, psikolojik sorunlar vb nedenler gençlerin farklı bağımlılıklara bulaşmasına neden olmaktadır. Bu noktada Gençlik Merkezi olarak fazlasıyla Gençliğe sahip çıkılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu bakımdan gece 24.00’ e kadar İpekyol Gençlik Merkezi olarak gençlere kapımızı açtık ve her türlü etkinlik ve faaliyetlerden ücretsiz olarak istifade etmelerini sağlıyoruz. Bu kapsamda kaybedecek tek ferdimiz olmadığını belirtmek isterim dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili İbrahim Halil ALP ise; Gençlik ve Spor Ailesi olarak her zaman ve her yerde çalışmaya gençlerin ve halkımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Gençlerimizi önemsiyoruz. Tüm halkımızı ve gençleri gençlik merkezlerinden istifade etmeye davet ediyorum dedi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *