«
Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmasıyla kamuoyunda tepki çekmişti. Milletvekili Kasım Gülpınar, tartışmalara neden olan konuşması ile ilgili basın açıklaması düzenliyor.
Gülpınar’ın konu ile ilgili açıklaması şöyle:
“Milletvekilliğinden haksız bir menfaat elde etmeyi bırakın. Benim menfaat için idarede hiçbir yerde yerleştirdiğim kimse yoktur. Milletvekilliği görevini yerine getirmediğim zamandan beri maaşımı ihtiyaç sahibi insanlara bağışladım.
3 yıldır Meclisin bana sunduğu kırmızı plakalı aracımı seçim bölgem Şanlıurfa’ya getirmedim. Kilometresine bakarak en az kullandığımı anlayabilirsiniz. Bir tek ilacımı bile devletten tahsis etmedim. Ben reklam peşinde değilim.
Ben Allah’ıma güveniyorum. Ben dedim emaneti ehline verin. Verirsiniz vermezsiniz o ayrı meseledir. Sen emaneti ehline ver hesaptan kurtul dedim. Emaneti ehline vereni Allah neden sorguya çeksin. Ben Allah’a şirk koşamam. O görevi yerine getirenden Allah hesap sormayacak. Hiçbir şey istemedim, sadece inandığım şeyleri söyledim. Bunun isteyen başka yere çekti. Ben bir makama oturmadan kendime dahi kefil olmam.”

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *