«
Ağacın kurdu içeridendir

Sadece bir çekirdekten ibaret olan tohum kara toprağa düştüğü zaman yeteri kadar su ve oksijen aldığında filizlenir ve toprağın bağrında göklere doğru yükselmeye başlar.

Bu yükseliş belli bir noktaya kadar gider. Ancak belli bir süre sonra filiz yeteri kadar suya ve oksijene kavuşmazsa ya kurur ya da gelişimi sakat olur.

Siyasi partilerde durum aynen böyledir.

Siyasi Partiler bir önder etrafında temel kadrolar tarafından kurulur ve geliştirilir. İleriye doğru taşınan partilerin bu gelişim evresi tıpkı tohumun toprağın üzerine çıkması evresi gibidir. Ancak önderlerden sonra siyasi partilere yeteri kadar eğilmeyen kadrolar sonraki evrede gerekli olan oksijen ve su evresini atlar ve ölmeye ya da sakat kalmaya mahkûm hale gelirler.

Biz gazeteciler olarak bu tarz partilere tabanından kopan beynine oksijen gitmeyen tabela partileri diyoruz. Takdir edersiniz ki oksijenin gitmediği beyinler ya felç olur ya da ölür.

31 Mart yerel seçimleri de birçok parti ya felç ya ölüm anlamına geliyor. Kimileri bunun farkında olarak canla başla çalışırken kimileri ise bunu görmemekte ısrar ediyor.

Her türlü maddi ve manevi imkânlarını kullanarak felç kalmamayı yeğlerken kimileri de ölmek için elinden gelen her şeyi yapıyor ve bunda ısrarcı oluyor.

Bu intihar anlamına gelen çaba siyasi partilerin kendi seçmenini de beraberinde hiçe sayması demektir.

Dışarıdan biri baktığı zaman belki içeride neler olduğunu görmeyebilir ancak bu ağacın içindeki kurt tezini çürütmez.

Siyasi partilerin başına gelebilecek en büyük talihsizlik de zaten budur. İçerideki kurtlar…

Bu kurtlar partiyi inceden kemirip belli bir ayara getirirken düşmanlar da bunların beslenmesi için daha uygun şartlar için ağacın gövdesinde yaralar açmaya çalışır…

Bana göre siyasi partiler bedeninde yer alan kurtları ve yaraları temizlediği sürece felç olmaya hatta ölmeye mahkumdur…

Google amca denen adama sorun; siyasi tarihin çöplüklerinde yer alan partilerin sayısını ve nedenlerini… Bakın size neler neler söyleyecek.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • Eşbaşkan Başkan Hatice Çevik tutuklandı

  • Urfa valiliğinden Suruç açıklaması

  • Suruç Belediye başkanı gözaltına alındı

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *