«
Seçmen “BEN KOYUN DEĞİLİM” diyecek

31 Marta saatler kala siyasi parti adayları bütün ekranları adeta işgal etti. Bu işgal adayların projelerini son vuruşlarını yaptığı programlar olarak kayıtlara geçti.

Adaylar çok şey anlattı, çok şey gösterdi.

Kimi bel altı siyasete tenezzül etti, kimi mütevazi bir seçim çalışması yaptı, kimi de (hizmet etmek uğruna!) milyonlarca para harcadı.

Ancak bu saate kadar hala ortaya çıkan bir şey yok. Seçmen hala kararsız hala kime oy vereceğini netleştirmeyen çok büyük bir kitle var.

Bu kitle rengini belli etmemek için hala ısrarcı davranıyor.

Rengini göstermeyen en büyük kitle HDP seçmeni olarak karşımızda duruyor. Siyasi partiler ve adayları bu seçmeni kazanmak için onlarca takla atıyor ama bunun için samimi olan kimseye pek rastlamak mümkün değil.

HDP, kendi seçmenini okyanusun devasa sularında köpek balıklarına adeta yem etmiş durumda ve seçmen kıyıdan kıyıya savruluyor.

HDP’ye küskün olan ve rengini belli etmeyen en az yüzde 30’luk bir seçmen kitlesi var. Ve bu kitle merkez ilçelerde belirleyici olacaktır.

İşte bu nokta 31 Martta Şanlıurfa özelinde çok can yakacak… HDP silkelenmek zorunda kalacak ve çok kelle gidecek ki bu faturayı da bizzat seçmen kesecek.

Bu durum Ak Parti için de aynen böyle olacak. Ak Parti’de Türkiye genelinde ve Şanlıurfa Özelinde kendisine bir çeki düzen vererek yolunda devam etmeyi tercih etmelidir.

Yaşanan ekonomik sıkıntılara ek olarak partiye küskünler de eklenince ciddi bir kitle oluşuyor.

Kısacası bu seçim partiler için var olma seçimi olacaktır.

Bütün siyasi partiler seçmeninin iradesine ipotek konulamayacağını bu seçimlerde net bir şekilde görecek ve dersini de alacak.

Seçmen oy verdiği partiye “BEN KOYUN DEĞİLİM” diyecektir.

Ve bu tercih, siyasi partilerin silkelenmesine neden olacak. Tabi silkelenme sonucu yerelde çok siyasetçinin fişi çekilecektir.

Partiler bu seçim sonucunda adeta günahlarından arınmak için atağa kalkacak (kalkmak zorunda) aksi durumda bunun bedelini çok ağır bir şekilde ödemeyi de göze almak zorunda kalırlar.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • Eşbaşkan Başkan Hatice Çevik tutuklandı

  • Urfa valiliğinden Suruç açıklaması

  • Suruç Belediye başkanı gözaltına alındı

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *