«
Sinan Ray: “Tek işimiz hizmet olacak”
Aşiretler bu yemekte buluştu

Aşağıekece Mahalle Muhtarı Mehmet Sinan Ray, “Tek istikametimiz sorunların çözümü yani hizmet olacak. İşimiz hizmet gücümüz de sizler yani millet olacak.” dedi.

Haber Merkezi

Şanlıurfa / 31 Mart yerel seçimlerinde sandık başına giden Şanlıurfalılar tercihlerini yaptı. Şanlıurfa’da en çekişmeli seçimler şüphesi muhtarlıklarda oldu. Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesine bağlı Aşağıekece Mahallesinde sandık başına giden mahalle sakinleri 28 oya karşılık 204 oy ile Mehmet Sinan Ray’ı muhtar olarak seçti. Mahalle sakinlerine teşekkür eden Muhtar Mehmet Sinan Ray, kendisine teveccüh gösteren mahalle sakinleri ve çevre mahalle sakinlerini yemekte buluşturdu.

Aşiretler yemekte buluştu

İzol aşiretinden Bedir Aydınlık, Selami Aydınlık, Gerger Aşiretinden Ramazan Gerger, Ovacık mahalle muhtarı ve uveysi aşireti mensubu Mehmet Şıldır, Milli aşiretinden Ali Özkan, iş adamı Hacı Ali Kaya, Mirdesi aşireti kanaat önderlerinden Mehmet Emin Ray, Mirdesi aşireti mensubu Ramazan İleşmek, Mirdesi aşireti mensubu Rusum, Rusuk, Kıstak, Reviş ile Rakım aileleri ve yüzlerce kişi yemekte buluştu. Muhtar Mehmet Sinan Ray, misafirlerine teşekkür etti.

Hizmet bayrağını devraldık

Burada kısa bir konuşma yapan Muhtar Mehmet Sinan Ray, “31 Mart yerel seçimlerinde muhtar adayı olmamızdaki en büyük etken mahallemizdeki eksikliklerdi. Bu eksikliklerin giderilmesi adına bu yarışa girdim. Bu yarış bir hizmet bayrağı değişimidir. Her mahallede sorunlar var önemli olan bu sorunların çözümü için birin elini taşın altına koymasıdır. Ben mahalleme hizmet yolunda sadece elimle değil, bütün bedenimle çalışacağım.” dedi.

Daha yaşanılabilir bir mahalle

“Mahalle sakinlerim olan akraba ve dostlarımdan bana destek olandan da olmayandan da Allah razı olsun” diyen Muhtar Mehmet Sinan Ray, “”Bizim tek gayemiz mahallemizi daha yaşanılır bir duruma getirmektir. Bu yüzden kimseyle kavga etmeden çalışacağız. Eminim ki bütün mahalle sakinlerimiz de bu yolda bana destek olacaktır. Mahalle sakinlerimin desteğini ve fikirlerini alıp onlarla beraber sorunlarımızın üstesinden geleceğiz.” diye konuştu.

Belediyemiz ile uyumlu bir şekilde çalışacağız

Mahallenin birincil sorunlarından olan altyapı ile ilgili şimdiden girişimlerde bulunduğunu belirten Muhtar Mehmet Sinan Ray, “Mahallemizde belli balı eksikler var. Bu eksiklerin en acil olanlarının başında yol, alt ve üst yapı geliyor. Belediyemiz ile uyumlu bir şekilde çalışarak bunların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Tek istikametimiz sorunların çözümü yani hizmet olacak. İşimiz hizmet gücümüz de sizler yani millet olacak” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • Şanlıurfa trafik kazası araç orta refüje çıktı

  • Suruç’ta trafik kazası 6 yaralı

  • Eyyübiye’de özel halk otobüsü ile araç çarpıştı

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *