«
DSİ Kanallarında balık ölümleri

Şanlıurfa’da DSİ kanallarında ölen balık ölümleri akıllara, ‘Acaba bu suda hastalık mı var’ sorusunu getiriyor.

GAP’ın başkenti Şanlıurfa’da tarımsal alanlarda yaşanan sorunların yanında şimdi de DSİ kanallarında balık ölümleri başladı. Atatürk Barajın’dan tarım alanlarına su taşıyan devasa kanallarda yüzen balıklar telef olmaya başladı. Neden öldükleri bilinmeyen balıkları gören vatandaşlar yetkililere tepki göstererek balıkların ölüm sebeplerinin araştırılmasını istedi.

DSİ Kanalında balık ölümleri

Şanlıurfa’nın Haliliye ve Karaköprü ilçelerinden geçen ve büyük bir nehri andıran Devlet Su İşleri (DSİ) kanalında telef olan balıklar kanala atılan içki şişeleri ile birlikte suyun yüzeyinde yüzmeye başladı. Sayısı oldukça fazla olan ölü balıklar etrafa kötü koku yaymaya başlarken diğer yandan da çirkin görüntüye sebep oldu. Neden öldükleri bilinmeyen balıkları gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Su da hastalık mı var

Ölen balıkların içki şişeleri ile birlikte gören vatandaşlar, “Yetkililerimiz televizyonlarda boy göstermekten zaman bulsaydı; şimdi bu içki şişeleri bu kanalda yüzmezdi. Geceleri sarhoşlardan buraya kimse gelemiyor. Bu balıkların neden öldüğünü bilmiyoruz ama daha önce böyle bir şey görmedik. Bu çok kötü bir durum ‘bu suda bir hastalık mı var’ diye düşünmemek elde değil” dedi.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • Bakan Pakdemirli; 5.9 Milyar Lira tarımsal destek verdik

  • Ak Zambak Eylem Planı Tamamlandı

  • Suruç alternatif ürünlerde üretim arttı

  • Buğday ithalatında rekor kırıldı

  • Keçi için geçit töreni yapıldı

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *