«
Çocukların Yasampark’ta ölüm oyunu

Yıllardır yapımı devam eden Karaköprü’nün Yaşamparkı artık tehlike saçmaya başladı. 110 dönüm üzerinde kurulan parkın içerisinde bulunan havuzlarda bulunan kirli sularda yüzerek serinlemeye çalışan çocuklar hayatlarını tehlikeye atıyor. Parkta bekçilerin olmasına rağmen güvenlik önlemlerinin hiç olmaması ise dikkatlerden kaçmıyor. Güvenlikçilerin sürekli parkın yönetim kısmında oturması ve bunların kimse tarafından denetlenmemesi tepkilere neden oluyor.

Ölüm oyunu oynuyorlar

Daha öncede birkaç kez olumsuzluklarla gündeme gelen Yaşampark’ta yaşanan bu sıkıntıların devam etmesi çevre binalarda oturan vatandaşların tepkisine neden oluyor. Gece gündüz hiçbir güvenlik önleminin alınmamasının tepkileri sürerken çocuklar ise hayatlarını ölümcül oyunlarla tehlikeye atmaya devam ediyor. Havuzlara inen borulara su dolduran çocuklar buradan kayarak içi pis su ile dolu olan havuza atlıyor.

Vatandaşlar tepki gösteriyor

Yetkili belediye ve kişilerin bu sorumsuz davranışını fırsat bilen çocuklar rahat bir şekilde hayatlarını tehlikeye atmaya devam ederken parkın güvenlikleri ise ortalarda görünmüyor. Bazı vatandaşlar belediyenin yapmadığı görevini kendisi yaparak çocukları parktan uzaklaştırıyor. Yoldan geçen bazı vatandaşlar belediyenin bu sorumsuzluğu karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • Eşbaşkan Başkan Hatice Çevik tutuklandı

  • Urfa valiliğinden Suruç açıklaması

  • Suruç Belediye başkanı gözaltına alındı

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *