«
Karaköprü Belediyesinden eğitime engel

Karaköprü Belediyesi tarafından yapılması gereken merdiven projesi yapılmayınca çocuklar boş ve tehlikeli arazileri kullanıyor.

Haber Merkezi

Şanlıurfa’nın merkez ilçelerinden ve yeni yapılaşmanın en fazla olduğu ilçe olan Karaköprü ilçesinde Belediye yönetimi pasif ve umursamaz tutumuyla vatandaşı mağdur ediyor. Yerel seçimlerden bu yana herhangi bir projeye imza atamayan belediye yönetimi bunun acısını adeta vatandaştan çıkarıyor. Geçen dönemden bu yana ilçenin engebeli mahallelerinde yapımına başlanan merdivenlerin bir kısmı engelli rampası olmadan bitirildi bir kısmı ise olduğu gibi bırakıldı.

Çocuklar tehlikeli yolculuk yapıyor

İlçenin en büyük mahallelerinden olan Doğukent Mahallesinde yapılması gereken merdivenler yapılmayınca vatandaşlar oldukça mağdur oldu. Özellikle okula gitmek isteyen çocukların yapılmayan merdivenlerden dolayı mağdur olması vatandaşlardan oldukça tepki topluyor. Çocuklar merdiven olmamasından dolayı engebeli ve tehlikeli olan arazilerden okullarına gitmeye çalışıyor. Duruma tepki gösteren vatandaşlar ise belediyenin asli görevlerini yapmamakla suçladı.

Beyaz masaya onlarca şikayet gitti

Defalarca beyaz masaya şikayette bulunduklarını belirten vatandaşlar, “Biz binada 24 aile ikamet ediyoruz. Bu ailelerin hemen hepsi en az üç dört defa belediye beyaz masayı arayıp şikayet etti. Ancak beyaz masaya bildirmemize rağmen değişen bir şey olmadı. Biz belediyeyi yönetip hizmet üretsin diye başkan ve belediye meclis üyesi seçtik. Ama gördüğümüz hizmet değil de eziyet. Belediye bu merdivenleri yapmazsa kış ayında çocuklarımız çamurlu arazilerden geçmek zorunda kalacak.” dedi.

Bize kalan belediyenin çamuru oldu

Belediyeye tepki gösteren bir diğer vatandaş ise, “Bu kadar kaynağa sahip bir belediyenin basit bir merdiven işinde sınıfta kalması tamamen yöneticilerin beceriksizliğidir. Hangi çağda yaşıyoruz ki bu merdiven eksikliğinden dolayı çocuklar zorluk yaşıyor. Bizim belediyeden isteğimiz artık bu kadar basit işlerden dolayı insanların mağdur edilmemesidir. Defalarca beyaz masayı aradık ama değişen olmadı. Bize kalan sadece belediyenin çamuru oldu.” diye konuştu.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *