«
Karaköprü’de ağaç katliamı

Karaköprü ilçesinde bir kolej tarafından dikilen yüzlerce ağaç belediyenin ilgisizliği yüzünden kurudu.

Haber Merkezi

Türkiye’nin en az orman oranına sahip şehir olan Şanlıurfa’da sosyal medyadan başlatılan ‘YEMYEŞİL URFA’ projesi ile vatandaşlar ve kurumlar el ele verip şehri yeşillendirmek için mücadele verirken bazı kurumlar ise bunun farkına bile varmış değil. Karaköprü ilçesinde özel bir kolej tarafından ilçe merkezinde dikilen yaklaşık yüz ağaç belediyenin bakımsızlık ve ilgisizliği yüzünden kurudu.

Belediye var olan ağaçları kuruttu

Şanlıurfa Türkiye’nin en az ormanlık alanlarına sahip illerin başında gelirken var olan ağaçların korunması ve yeşil alanların arttırılması için sosyal medyadan başlatılan kampanya bir anda kentin ana gündem maddesi haline geldi. Bu kampanya ile insanlar yeşile olan hasretlerini haykırırken bazı belediyeler buna destek olmak yerine var olan yeşil alanları da yok etmenin derdine düştü.

Kolej dikti, belediye kuruttu

Doğukent mahallesinde bulunan söz konusu ağaçlık alanda hiçbir şekilde sulama ve diğer bakım işleri yapılmadığı için ağaçların hepsi susuzluktan kurudu. Ağaçlık alanda çıkan yabani otlar ağaçların boyunu geçiyor. Ağaçların halini gören vatandaşlar belediyeye tepki göstererek, “Biz yeşile hasretken belediyemiz yeşili katletmenin derdinde. Biz Karaköprü halkı olarak yeşil alanların çoğalmasını istiyoruz.” dedi.

Bu alanın tamamı ağaç ile kaplıydı
Yüzlerce ağaçtan sadece bu kurumuş ağaç kaldı  Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *