«
Pasaj esnafı kan ağlıyor

Doğu ve Güneydoğu bölgelerinin en yoğun iş temposuna sahip Japon Pasajı esnafı bugünlerde işsizlikten kan ağlıyor.

Pasajda 20 yıllık esnaf olan Mehmet Toprak, ilk defa bu derece zorlandıklarını ve aylardır iş yapamadıkları için iflasın eşiğine geldiklerini kaydetti.

Şanlıurfa’nın merkez ilçesi Haliliye’nin Sarayönü Mahallesi’nde yer alan ve Türkiye elektronik piyasasının ürün merkezi konumundaki Japon Pasajı esnafı zor durumda.

20 yıldır bu pasajda esnaflık yapan, Mehmet Toprak (43) yaşanan durgunluk nedeniyle ilk defa bu derece zorlandıklarını anlattı. Toprak, pasajdaki 100 esnaftan 20’sinin kapatmak zorunda kaldığını da belirtti.

‘PERAKENDE SATIŞ BİLE YAPAMIYORUZ’

Bir zamanlar toptan satış yapılan pasajda, var olan iş yoğunluğu nedeniyle paketlere vurulan koli bandı sesinin yükseldiğinin belirten Toprak, bugün ise perakende satış dahi yapamaz duruma geldiklerini ifade etti.

‘İSTİKRAR DEDİKLERİ BU MU?’

Pasajın durumunun iyi olmadığını belirten Toprak, şöyle devam etti: “Seçim dönemlerinde ‘istikrar gelecek, istikrar gelecek’ diyorlardı. Herhalde onların istikrar dedikleri buydu.

İŞ YAPAMAZ DURUMA GELDİK’

Kentte 6-7 pasaj olduğunu, ancak Japon Pasajı’nın Türkiye’nin birçok iline toptan satış yaptığını belirterek önemine dikkat çeken Toprak,  “Bölgede büyük bir savaş yürütülüyor. Bu yüzden de vatandaşlarımız gelip burada alışveriş yapamıyor. Aylardır iş yapamaz duruma geldik” dedi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *