«
Büyükelçi Önen’den   “10 Kasım Anma Töreni” duyurusu
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. Yıldönümünde, Çin Halk Cumhuriyetinde yaşayan Türk vatandaşlarımızın da katılımıyla, Çin/Pekin Büyükelçiliğimizde 10 Kasım 2019 Pazar günü saat 09.05’te gerçekleştirilecek anma töreniyle yad edilecek. Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle Elçilikte 10 Kasım Anma Töreni düzenleyeceklerini belirterek, Çin’de yaşayan Türk vatandaşlarına çağrıda bulundu.

Anma programına tüm vatandaşlarımız davetlidir

ÇHC Pekin Büyükelçiliğimizden yapılan duyuruda; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. Yıldönümünde, Büyükelçiliğimizde 10 Kasım 2019 Pazar günü saat 09.05’te gerçekleştirilecek anma töreniyle yad edilecektir. Söz konusu anma programına tüm vatandaşlarımız davetlidir. Katılmayı arzu eden vatandaşlarımızın en geç 07 Kasım 2019 tarihine kadar embassy.beijing@mfa.gov.tr adresine isim, soyisim, telefon ve kimlik numaralarını bildirmeleri rica olunur. Saygıyla duyurulur” ifadelerine yer veriliyor.

Birlikte kutlamayı adet haline getirmeyi amaçladık

ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, göreve geldiği günden bu yana her alanda iki ülke işbirliğini sağlamak, geliştirmek gayreti içinde olurken, dini ve milli günler ile özel günleri de dikkate alarak özellikle Çin’de yaşayan Türk vatandaşlarımızla birlikte kutlamayı adet haline getirmeyi amaçladığını, bu vesileyle de vatandaşlarımızın istek, arzu ve önerileri varsa onları da öğrenme fırsatı bulurken, memleket hasretini de gidermeye çalıştıklarını, hoşsohbet güzel bir zaman geçirmeye çalıştıklarını belirterek, 10 Kasım Pazar günü de yine Türk vatandaşlarımızla birlikte Atatürk’ü saygıyla anmayı planladıklarını söyledi.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • HDP, Saadet, Serhat Erdem ve seçmen tokadı

  • HDP Urfa’da neden kaybetti?

  • HDP Urfa İl Örgütünde neler oluyor?

  • Çatıda işler tamam: HDP adayları çekiyor

  • HDP Urfa büyükşehir adayını geri çekti

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *