«
Canpolat, var gücümüzle çalışıyoruz

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, 2019 yılı Kasım Ayı Belediye Meclis Toplantısı 1. Birleşiminde yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Haliliye için var gücüyle çalıştıklarının altını çizen Başkan Canpolat, yıllardır problem olan sorunların çözdüklerini ve çözmeye devam ettiklerini söyledi.

Haliliye Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantılarının 1. Birleşimi, Başkan Mehmet Canpolat’ın başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti. Açılış ve yoklamanın yapılması ile başlayan toplantıda konuşan Başkan Canpolat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa ziyaretine ilişkin bilgiler vererek, “Sayın Cumhurbaşkanımızı misafir ettik. Görüşmelerin ana temel konusu Barış Harekâtı ve sınır güvenliğimizdi” diye konuştu.

Yürütülen harekatla ilgili belediye olarak da katkı sağladıklarını anlatan Başkan Canpolat, şunları kaydetti:
“Haliliye Belediyesi olarak Barış Harekatı nedeniyle Şanlıurfa Valiliğimizin emrinde bizim ve diğer resmi kurumların araç gereçlerimiz Barış Harekatına destek amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedirler. Bu bağlamada Haliliye Belediyesinde oluşan araç eksikliğini giderdik. Birkaç güne kalmaz araçlarımız gerek merkezde gerekse der kırsal işlerine kaldıkları yerden devam edecekler.”

“UZUN YILLARDIR PROBLEM OLAN SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ”

Başkan Mehmet Canpolat, göreve başladıkları günden bugüne yılların problem haline gelen sorunlarını çözdüklerini de anlatarak, konuşmasını şöyle devam ettirdi.
“Şehrimizin ilgilendiren epey uzun yıllardır problem olan Büyükşehir Belediyemizin arkasındaki yolda yaşanan çöküntüler, suların dışarıya çıkması, yağmur drenajları problemleri, kullanılmış parkelerin miadını doldurması nedeniyle esnaflardan gelen yoğun şikâyetler üzerine asfaltladık. Yine aynı şekilde şikâyetlerin söz konusu olduğu Kamberiye Mahallemize doğru yine Köprübaşı mevkiinde asfalt işlemini tamamladık.”

“ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

Başkan Canpolat, konuşmasının son bölümünde ilçe yürütülen çalışmalara ilişkin de bilgiler vererek, açıklamalarını şu şekilde bitirdi:
“Şehitlik Mahallemizde parke çalışmamız, Devteşti Mahallemizde yol açma çalışmalarımız devam ediyor. İlçede beş noktada yol ve kaldırımlar ile ilgili bakım onarım çalışmaları aralıksız bir şekilde sürdürülüyor. Temizlik işlerimiz 17 ana arteri 1.500 sokağı ŞUTİM ve kamu binaları olmak üzere çeşitli noktalarda faaliyetlerini ivedilikle sürdürüyorlar.”

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *