«
Karaköprü Belediyesi ne yapmaya çalışıyor

Şanlıurfa merkez ilçe Karaköprü’de engebeli mahallelerde yayaların işini kolaylaştırmak için yıl içerisinde yapılan merdivenler şimdiden çökmeye başladı. Söz konusu merdivenler gelişigüzel yapıldığı için bir yandan çökmeye bir yandan ise engelliye engel olmaya başladı.

Vatandaşa eziyet ediliyor

Oldukça dik yamaçlarda kurulan binalar modern bir gecekondulaşmaya sebebiyet verirken belediyenin imza attığı hizmetler ise vatandaşın işini kolaylaştırmak yerine eziyet ediyor. Bu eziyete sebep olan hizmetlerden biri de gelişi güzel bir şekilde yapılan merdivenler olarak karşımızda duruyor. Bu merdivenler engelli yaşlı ve bebek arabası kullanan vatandaşlara sıkıntı yaratıyor.

Sağlıklı vatandaşlar bile çıkamıyor

Türkiye genelinde ve Şanlıurfa özelinde oldukça büyük engeller ile karşı karşıya kalan engelli vatandaşlara bir engel de Karaköprü Belediyesi tarafından konuldu. Karaköprü belediyesi tarafından yapılan sosyal alanların genelinde engeller bulunuyor. Ancak belediye bu sefer o kadar ileri gitti ki normal sağlıklı vatandaşlar bile olumsuz etkileniyor.

Engellinin ulaşım hakkı gasp ediliyor

Yaşanan bunca engele rağmen belediye yetkilileri henüz yeni yapılan merdivenleri bile engelliye işkence olacak şekilde yapıyor. Dik sokaklara yapılan bu merdivenlerin hiçbirinde engelli rampası olmaması engelli vatandaşların ulaşım hakkının ortadan kaybolmasına neden oluyor. Bazı vatandaşlar bebek arabalarını kucaklayıp buralardan geçerken engelli vatandaşlar ise geldikleri gibi geri dönüyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *