«
Şanlıurfa’da patlama sesleri

Şanlıurfa Haliliye ilçesinde bulunan 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı bölgesinde bulunan cephanelikte peş peşe patlama sesleri yükseldi. Patlama sesleri kentin bir çok noktasından duyuldu. Patlama sonrası olay yerinde çok sayıda itfaiye acil sağlık ekipleri gönderildi. Olay sonrası vatandaşlar Tugay önünde akın ederken çevredeki mahallelerin elektriği de kesildi.

Olayla ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Valiliği şu ifadelere yer verdi: “Cephanelikte patlama meydana geldi. Cephaneliği korumakla görevli 5 personel yaralandı. Sağlık durumları iyi, bilinçleri açık”. Yaralı sayısının 14’e yükseldiği öğrenildi.

Milli Savunma Bakanlığından ilk açıklama geldi

MSB’den yapılan açıklamada, “Şanlıurfa’da bulunan 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’na ait bir hafif silah mühimmat deposunda henüz tespit edilemeyen nedenle saat 22.50 sularında patlama meydana gelmiştir.

Patlamada yaralanan personel hastaneye sevk edilmiş, çıkan yangın kontrol altına alınmış ve olay bölgesinin çevre emniyeti tam olarak sağlanmıştır.Olayla ilgili gerekli tüm tedbirler alınmış ve oluşturulan inceleme heyeti ile patlamanın nedenini belirlemek üzere derhal çalışmalara başlanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *