«
Kurtulmuş’tan AK Partili vekillere: ‘Erdoğan rüzgârıyla oy alma bitti’

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı üzerine milletvekilleriyle bir araya gelirken vekillere an rüzgârıyla oy alma dönemi bitti” dediği iddia edildi.

Babacan ve Davutoğlu endişesi yaşanıyor

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul ve Ankara’yı kaybeden AK Partide, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın iki ayrı parti kurmasıyla oy endişesi yaşanıyor. Kulislere göre AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, milletvekilleriyle yaptığı görüşmede “Erdoğan rüzgârıyla oy alma döneminin bittiğini” söyledi. Kurtulmuş, vekillerden seçim bölgelerinde yoğun çalışmalarını istedi. Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı üzerine milletvekilleriyle AK Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Basına kapalı olarak yapılan toplantıda Kurtulmuş’un vekillere “yeni bir siyasi döneme girdikleri” yönünde konuşma yaptığı belirtiliyor.

“ERDOĞAN RÜZGÂRIYLA OY ALMA DÖNEMİ BİTTİ”


Milletvekillerinden hafta sonları mutlaka seçim bölgelerine giderek daha yoğun bir şekilde çalışmalarını isteyen Kurtulmuş’un “Tayyip Erdoğan rüzgârıyla oy alma dönemi bitti” dediği ifade ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmaya işaret eden Kurtulmuş’un “Bu konuşma bir milattır. Sayın Cumhurbaşkanı, siyasette vitesi yükseltti. Biz de bu vitese uyum sağlamalıyız, çalışmalarımızı buna göre yürütmeliyiz” ifadelerini kullandığı belirtiliyor.

Değişim sinyalleri veriyor

Kurtulmuş’un yaptığı toplantının bazı milletvekilleri tarafından yakında gerçekleşecek olası bir gelişme ya da değişimin işareti olarak değerlendirildiği konuşuluyor. Buna göre parti kulislerinde, parti ve grup yönetiminde bazı değişimlerin olabileceği beklentisi hâkim. Kaynak: Milligazete

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *