«
200 bin nüfuslu ilçeye bir çocuk doktoru

Şanlıurfa’nın merkez Karaköprü ilçesinde sağlık alanında yaşanan eksiklikler vatandaşı zor durumda bırakıyor.

Haber Merkezi

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Karaköprü Polikliniğinde doktor eksikliği yaşanıyor. Şanlıurfa genelinde bulunan hastanelerde yaşanan doktor eksikliği sürekli gündeme gelirken bugün söz konusu semt polikliniğine giden vatandaşlar aynı tas aynı hamam deyimini tekrarladı.

Koca ilçe iki özel hastanenin kucağına atıldı

Nüfusu 200 bin gibi büyük rakama ulaşan Karaköprü ilçesinde iki özel hastane dışında hastane bulunmazken sadece bir poliklinik bulunuyor. Bu poliklinik ise hastalara yetişmek adına çok yetersiz kalıyor. Sabah saatlerinde sıra almak için gelen vatandaşlar sıra bulduğunda kendilerini şanslı sayıyor ancak buna rağmen uzun süre sırada beklemek zorunda kalıyorlar.

Çocuk bölümünde sadece bir doktor var

Çocuk hastalıkları bölümünde sadece bir doktorun bulunması vatandaşları çok zor duruma düşürüyor. Aynı şekilde bir günde yüzlerce hastaya bakmak zorunda kalan doktor da fazlasıyla zor bir durum yaşıyor. Poliklinik koridorlarında saatlerce beklemek zorunda kalan vatandaşlar ise, “Devletimiz çok büyük bir devlet ama buradaki görevliler kendi işlerini yapmıyor” diyerek tepkilerini dile getirdi.

BENZER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ…

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *