«
Örnek Muhtardan belediyeye teşekkür

Aşağıekece mahalle Muhtarı Mehmet Sinan Ray, seçildiği günden bu yana mahallesi için dur durak bilmeden çalışıyor.

Haber: Yunus Emre Kılıç

Şanlıurfa’nın Hilvan İlçesine bağlı en büyük kırsal mahallelerden olan Aşağıekece (Harapsorazina) mahallesinde yıllardır tıkanık olan kanalizasyon ana hattı Mahalle muhtarı Mehmet Sinan Ray’ın girişimleri sonucu Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Hilvan ekipleri tarafından yeniden işler hale getirildi. Uzun uğraşlar sonucu açılan kanalizasyon hattı mahalle içerisine alan atık suların tahliye olmasını sağladı.

Koordineli bir şekilde çalışıyorlar

Sık sık yaşadığı sorunlar ile gündeme gelen Aşağıekece Mahallesi 31 Mart yerel seçimlerinden bu yana beklediği hizmete nihayet kavuşmaya başladı. Mahallenin yeni muhtarı Mehmet Sinan Ray gerek Hilvan Belediyesi gerekse de Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ekipleri ile koordineli bir şekilde çalışarak mahallenin sorunlarını tek tek çözmeye devam ediyor.

Sıkıntıları tek tek çözüyor

Mahallede yaşanan sorun ve sıkıntılar ile ilgili konuşan Muhtar Mehmet Sinan Ray, “Mahallemiz Büyüşehir yasasından önce büyük bir köydü. Şanlıurfa’nın büyükşehir statüsüne kavuşması da bu sorunları çözemedi ve büyüklüğüne rağmen istenilen hizmet bir türlü gelmiyordu. Gerek elektrik gerek içme suyu gerekse de alt ve üst yapı sorunları ile boğuşuyordu.” dedi.

Belediyelerimize teşekkür ediyorum

“Ancak yerel seçimlerde mahallemizdeki ikamet eden akrabalarımızın teveccühü ile muhtar olduk. Bu da bize mahallemize hizmet anlamına geliyordu.” diyen Muhtar Mehmet Sinan Ray, “Ben ve benimle birlikte mahallemiz için çalışan arkadaşlarım kolları sıvayarak sorunları çözmeye başladık. Bu sorunları çözme noktasında gerek Hilvan Belediyesi gerekse de Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri bizleri yalnız bırakmadı” diye konuştu.

Tek gayemiz hizmet etmek

Kanalizasyon hatlarından uzun zamandır sorunlar olduğunu söyleyen Muhtar Mehmet Sinan Ray, “Bu gün belediye ekiplerimiz ile birlikte bu sorunun da üstesinden geldik. Allah’ın izniyle bundan sonrada mahallemiz ve ilçemiz için yetkili birimler ile birlikte koordineli bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Bizim gayemiz hizmettir. Biz bunun için muhtar seçildik.” şeklinde konuştu.

BENZER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ…

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *