«
Emin Önen’den China High Speed Railway’e ziyaret

Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, Konya Metro projesi inşaatını üstlenen China High Speed Railway’i ziyaret ederek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Önen durmaksızın çalışıyor

ÇHC Pekin Büyükelçimiz A. Emin Önen, Çin’in demiryolu sektöründeki en önemli şirketlerinden (China High Speed Railway)’i ziyaret ederek ülkemizdeki demiryolu projeleri ile işbirliği imkanlarını ele aldı ve şirketin yürütmekte olduğu Konya Metro projesi hakkında bilgi aldı.

Konya çok önemli bir mesafe katetmiş olacak

Bilindiği gibi; Konya metrosunun ilk etabı Necmettin Erbakan Üniversitesi Köyceğiz Kampüsünden başlayıp, Meram Tıp Fakültesi, Beyşehir Yolu, Eski Sanayi, Yeni Gar İstasyonu, Fetih Caddesi, Ahmet Özcan Caddesi, Çeçenistan Caddesi ve Meram Belediyesinde tamamlanacak. 21,1 kilometrelik ilk hattın ihalesi ve sözleşmesi gerçekleştirilmiş oldu. 22 duraktan oluşacak metromuzda 35 dakikada seferin tamamlanması planlanıyor. Böylece Meram ve Selçuklu arasında vatandaşlarımız için kolay bir ulaşım arzu ediyoruz. İnşallah ikinci etabın da tamamlanmasıyla birlikte Konya çok önemli bir mesafe katetmiş olacak.

Yatırım bedeli 7,5 milyar

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, metro yapım maliyetlerinin Bakanlık tarafından karşılanacak olmasıyla belediyenin önemli bir yükümlülükten kurtulduğunu ifade ederek proje yatırım bedelinin 7,5 milyar lira olduğunu belirtmişti.

Ürdün’ün Çin Büyükelçisi Al Husseini’den Büyükelçimiz Önen’e ziyaret

Ürdün’ün Çin Halk Cumhuriyeti nezdindeki Büyükelçisi Hussam Abdullah Ghodayeh Al Husseini Pekin Büyükelçimiz Emin Önen’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen ve Ürdün’ün Çin Halk Cumhuriyeti nezdindeki Büyükelçisi Hussam Abdullah Ghodayeh Al Husseini karşılıklı bir süre sohbet edip fikir alışverişinde bulundular.

Önen’den Büyükelçilik personeline ömür boyu mutluluklar temennisi
Büyükelçi Emin Önen, geçtiğimiz günlerde evlenen Büyükelçilik personeli Xi Ren hanımı Büyükelçilikte düzenlenen bir tören ile tebrik ederek ömür boyu mutluluklar diledi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *