«
Eyyübiye’de DEDAŞ’a meydan dayağı

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde elektrik hatlarını yer altına alma çalışması yapan Dicle Elektrik’in yüklenici firma işçilerine iddiaya göre taş ve sopalı saldırı yapıldı. İddialara göre çalışmanın yapıldığı alana gelen mahalleli gurubun feci şekilde darp ettiği 6 işçi yaralandı.

Onikiler mahallesinde enerji iletim hatları yeraltına alınması ve DEDAŞ’ın iddiasına göre kaçak ve kayıt  önlemek için bununla entegre biçimde direk üstü pano uygulaması yapılacaktı. Direk üstü pano uygulamasını kabul etmeyen bir gurup mahalleli işçileri darp etti. Bu darp sonucunda 6 işçi çeşitli yerlerinden yaralandı.

İşçilerden bazılarının kafaları atılan taş ve sopa darbeleri ile kırılırken, bir işçinin kolu, diğerinin ise bacağı kırıldı. Bir işçi ise beline aldığı darbe nedeniyle yürüyememe riski ile karşı karşıya kaldı. Yaralılar kaldırıldıkları hastaneden darp raporu alırken, saldırıyı gerçekleştiren grup hakkında şikayette bulundu.

DEDAŞ ile Şanlıurfalı vatandaşlar daha önce de elektrik kesme, enerjinin dalgalı gelmesi, desteklemelere bloke konması ve sık sık yaşanan kesintişerden dolayı karşı karşıya gelmişti. DEDAŞ’ın trafolara koyduğu cihzın yasal olmadığını ve bu yolla kendilerine fazla para yansıtıldığını iddia eden vatandaşlar ile DEDAŞ arasında sorunlar çıkmıştı.

Kent merkezinde vatandaş ve esnaf ile sık sık karşı karşıya gelen DEDAŞ, kırsalda da çiftçi ve köyüler ile sık sık karşı karşıya geliyor. bazen tarlada elektrik kesintisinden dolayı kuruyan ürünler bazen de günlerce elektrik olmayan köylerde DEDAŞ ekipleri ya yuhalanıyor ya da vatandaş ile kavgaya tutuşuyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *