«
Yaşampark şimdiden dökülmeye başladı

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde yapımı yıllardır süren ve yılan hikayesine dönen Yaşampark açılışı yapılmadan dökülmeye başladı.

Haber Merkezi

Yaklaşık 7 yıldır yapımına devam edilen ve sık sık haberlere konu olan sözde vizyon proje Yaşampark dökülmeye başladı. Daha önceleri de sık sık olumsuzluklar ile gündeme gelen söz konusu parkta özellikle çocukların hayatı tehlikede. Bu tehlikenin farkında olmadan Yaşamparkta oyun oynayan çocuklar zarar görüyor.

Parkta yürümek bile zor

Resmi açılışı defalarca ertelenen Yaşampark sınavında sınıfta kalan Karaköprü Belediyesi, parkın açılışı sorulduğunda kafasını kuma gömmekten öteye gidemiyor. 110 bin metrekare üzerine kurulu parkın büyük bir bölümü beton duvarlara gömülürken parkın engebeli yapısı daha da arttı. Çocuklar ve aileleri parkta bırakın rahat oynamayı yürümekte bile zorlanıyor.

Can güvenliği sıkıntısı var

Çocuk oyun guruplarının açılıştan önce defalarca bozulduğu ve defalarca onarıldığı iddia edilirken bu kadar kalitesiz ürünün kullanılması Karaköprü Belediyesini vatandaşın tepkisinin hedefine koydu. Çocukların oyun alanında bulunan zıp zıpların defalarca koptuğu ya da yırtıldığı Yaşamparkta çocukların can güvenliği ise neredeyse yok.

BENZER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ…

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *