«
AK Parti’li başkanın makam aracına haciz iddiası

AK Parti’li Uşak Belediyesi’nin borçları nedeniyle özel bir banka, belediyenin iş makineleri ve başkanlık aracına haciz koydu. Uşak’ta önceki dönemin AK Parti’li Belediye Başkanı Nurullah Cahan’dan belediyeyi borç ile devralan aynı partiden Mehmet Çakın’ın makam aracına haciz konulduğu iddia edildi.

Suya yüzde elli zam yapmıştı

Geçtiğimiz günlerde suya yüzde 50 zam yapması nedeniyle tartışmalara sahne olan Uşak Belediyesi’ne ait varlıklarının özel bir banka tarafından haciz edildiği ortaya çıktı. Belediyenin 200’den fazla araç ve iş makinesinin icra tarafından bağlandığı belirtilirken, belediye başkanının 64 BB 001 plakalı makam aracının da yedi emin otoparkına teslim edildiği iddia edildi.

İYİ Partili isim açıkladı

Gazete Duvar’dan Osman Çaklı’nın haberine göre; Uşak İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş, “Belediye başkanı Mehmet Çakın’ın aracında onlarca icra var. Sadece özel bir banka aracı çektirme cesaretinde bulundu. Daha sonra olay duyulunca belediye makam aracının bağlanmadığını göstermek için iki gün boyunca arabayla şehirde tur attılar. Araçta haciz olduğunun kanıtlanması plaka ve belediye vergi numarası girildiğinde görülebiliyor, herhangi bir sigorta firmasından bile görülebiliyor. Zaten kendileri bir yalanlama falan yapmıyorlar, diyecek sözleri yok” diye iddiada bulundu.

(Sözcü)

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *