«
Karaköprü’nün ölüm traktörleri

Karaköprü Belediyesine bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü işçileri hayatını tehlikeye atmaya devam ediyor. Belediye imza attığı bu uygulama ile işçiye ve emekçiye verdiği değeri ortaya koyuyor.

Yanlış uygulamalara devam ediyor

Adı yanlış uygulama ve sorunlarla gündemden düşmeyen Karaköprü Belediyesi bir skandala daha imza attı. Yaz kış sıcak soğuk demeden işçileri traktör römorkunda taşıyan ya da buna göz yuman Karaköprü Belediyesi işçilerin hayatlarını hiçe sayıyor. Traktör römorkunda taşınan işçilerin olası bir kaza ya da düşmede kurtulma şansları ise neredeyse hiç yok.

Binlerce iş kazası oluyor

Her yıl binlerce iş kazası ve buna bağlı ölüm ve yaralanmalar meydana gelirken bundan kimse ders çıkarmak gibi bir ihtiyaç duymuyor. Özel sektörde bunun yapılmasının alışıldık bir durum olması bir yana belediye gibi devlet kurumlarının bunu yapması kabul edilemez olarak yorumlanıyor. Karaköprü Belediyesi bu uygulama ile işçiye verdiği değeri de ortaya koydu.

Belediye iş kazalarını görmezden geliyor

İş kazaları her geçen gün artarken yüzlerce insan ekmek davasına hayatını kaybediyor. Özel sektör ve kamuda çalışma hayatındaki ölümlerin istatistikleri korkutucu boyutlara ulaştı. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisinin açıkladığı verilere göre ağustos ayında da en az 148 işçi iş kazalarında hayatını kaybetti. Buna rağmen Karaköprü Belediyesi işçileri traktör römorkunda taşıyor.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • Bakan’dan Urfa’ya müjde

    • Arınç’tan Urfa yorumu?

    Bir Cevap Yaz

    Bir Cevap Yaz

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *