«
Ceylanpınar’a gümrük kapısı müjdesi

Gümrük kapısı müjdesini verdi

Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak, Ceylanpınar’da gümrük kapısı açılacağı müjdesini verdi. Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü YPG/PKK’nın zulmünden kurtardığı bölgelere huzur ve güven geldi. Rasulayn ve Telabyad’ın imarı ve ihtiyaçlarının daha sağlıklı bir şekilde karşılanabilmesi amacıyla Ceylanpınar ve Akçakale’de gümrük kapısı açılacak. Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak, Şanlıurfa valisi Abdullah Erin ve devlet büyükleri ile yaptıkları görüşmelerde Ceylanpınar’a bir gümrük kapısı açılmasını istediklerini ve bu görüşmeler neticesinde gümrük kapısının yakın bir tarihte açılacağını söyledi.

Başkan Aksak, Vali Erin yakında açılacak dedi

Başta Rasulayn’ın imar edilmesi, istikrara kavuşması ve ayrıca Ceylanpınar ekonomisine de katkı sağlaması amacıyla gümrük kapısının açılacağını ifade eden Başkan Aksak, “Şanlıurfa Valimiz Abdullah Erin, gümrük kapısının yakın bir zamanda açılacağını söyledi. Bununla ilgili çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürüyordu.

Abdullah Aksak Ceylanpınar’da ekonomik bir canlılık olacak

Gümrük kapısının açılması hem Rasulayn’ın yeniden imar edilmesi, istikrarın sağlamlaşması ve bunların yanında böle ekonomisine de katkı sunması açısından çok önemli. İlçemizde ekonomik olarak bir durgunluk vardı. Gümrük kapısının açılmasıyla birlikte Ceylanpınar’da ekonomik bir canlılık olacak.” diye konuştu. Sınır kapısının açılması; ilçede bir çok anlamda olumlu sonuçlar doğuracak ve özellikle ekonomik anlamda canlılık olacak. bu da özellikle ülkedeki işsizliğin azalması noktasında olumlu bir etkide bulunacak.

Resulayn nerede?

Rasulayn, Türkiye’nin Ceylanpınar ilçesine komşu Suriye şehirdir. Ceylanpınar’a bitişik bir sınır kapısı bulunmaktadır. Bu ilçe Barış Pınarı Harekatı kapsamında Türkiye’nin denetimine geçti. Burası Türkiye’nin denetimine geçmeden önce terör örgütü YPG militanlarının kontrolündeydi. Türkiye burayı terörden temizledikten sonra çeşitli alt ve üst yapı çalışmaları ile yeniden eski görünümüne kavuşturdu. İlçenin terörden arındırılmasıyla ilçe sakinleri de yeninden ilçelerine dönmeye başladı.

Resulayn Nerededir
Suriye’nin Kuzeydoğusundsa bulunan Resulayn ilçesi

İlginiz çekebilecek diğer dünya haberleri

  • Iraklı korgeneral’den Türkiye’ye uyarı

  • Urfa sınırında büyük patlama

  • Kilisede çocuklara cinsel istismar

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *