«
Eskişehir’de dolandırdı Urfa’ya yetişemeden yakalandı

Eskişehir’de dolandırdı Urfa’ya varmadan yakalandı

Eskişehir’de 1 kişiyi dolandıran şahıs Şanlıurfa dönerken yolda polis tarafından yakalandı. İddiaya göre M.B., telefonla aradığı emekli bir memura “Bir kuyumcu soyuldu, olay yerinde size ait banka kartları bulundu. Olayın aydınlatılması için evde ne kadar altın varsa inceleme yapmamız gerekiyor.” diyerek evindeki altınları getirmesini istedi. Bu şekilde korkuttuğu emekli vatandaş yaklaşık 50 bin lira değerindeki altınları alıp M. B. isimli dolandırıcıya teslim etti.

Ankara’da yakayı ele verdi

Ancak çok geçmeden dolandırıldığını anlayan vatandaş hemen polisi aradı. Bunun üzerine başlatılan çalışmada Şanlıurfa’ya gelmeye çalışan dolandırıcı Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince yakalandı. Son zamanlarda telefonla vatandaşları arayarak “terör örgütüyle bağlantınız bulundu, terör soruşturmasında isminiz geçiyor, bir hırsızlık olayıyla ilgili ifadeniz alınacak” gibi cümlelerle insanları dolandırma yöntemleri arttı.

Emniyet sık sık uyarıyor

Emniyet genel Müdürlüğü, vatandaşlara kendilerine gelen bu telefonlara karşı dikkatli olup hemen kendilerine ihbarda bulunması gerektiğini sık sık dile getiriyor. Gerek kamu spotları gerekse de telefon mesajlarıyla sık sık vatandaşları uyaran ilgili kurumlar bu tür telefonlara itimat etmemeleri gerektiği ve hemen ihbarda bulunmaları gerektiğini belirtiyor

İlginizi çekebilecek diğer asayiş haberleri

  • Akçakale sınırındaki karakola saldırı

  • Ceylanpınar’da öğretmenler ölümden döndü

  • Husumetli olduğu kişiye kurşun yağdırdı

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *