«
Mirdesiler haftalık toplantılarına devam ediyor

Şanlıurfa Mirdesi Aşireti Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği haftalık toplantılarına devam ediyor.

Şanlıurfa Mirdesi Aşireti Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği geleneksel Çarşamba toplantılarına devam ediyor. Ortadoğu’nun ve Şanlıurfa’nın devlet kurmuş aşiretleri arasında yer alan Mirdesi Aşireti üyeleri kurdukları dernek ile ilişkileri kesilen akrabalarına ulaşarak tekrardan bir araya getiriyor. Yıllar önce Şanlıurfa ve Adıyaman’dan diğer illere göç eden aşiret üyelerine ulaşan dernek, sosyal dayanışmayı arttırıyor.

Her Çarşamba toplanıyorlar

Şanlıurfa merkezde bulunan Mirdesi Aşireti Derneği, haftanın Çarşamba günleri aşiret üyeleri ile bir araya gelerek çeşitli etkinlikler yapılıyor. Aşiret üyeleri ile bir araya gelen dernek üyeleri çiğköfte ve tatlı ikramında bulunarak, üyeler arasındaki dayanışmayı arttırıyor. Derneğin kurulduğu günden bu yana çok sayıda faaliyete imza attığını söyleyen Dernek Başkanı Mehmet Demir, üyeler arasında güçlü bir bağ kurmak adına çalıştıklarını söyledi.

Amaç birlik ve beraberlik

Her hafta dernek binasında toplandıklarını belirten Dernek Başkanı Mehmet Demir, “Biz Mirdesi Aşireti mensupları olarak her hafta Çarşamba günleri toplanıyoruz. Burada akrabalarımızın daha kaynaşması ve yakınlaşması için birlikte oturup sohbet ediyoruz. Aile büyüklerimiz gençlerimiz ile bir arada bulunma fırsatı bulup onlara ailenin tarihini anlatıyor.” dedi.

Akrabalarının dertleriyle dertleniyorlar

Aile bireylerinin sıkıntılarını dinlediklerini ve bunlara çözüm olmaya çalıştıklarını belirten Demir, “Derneğimizin adından da belli olduğu gibi, aile bireylerimizin sorun ve sıkıntılarını çözmek noktasında çabalarımız oluyor. Bu sayede ailelerimizin birçok sorununu da çözdük. Maddi ve manevi olarak akrabalarımızın yanında durmaya çalışıyoruz. Bu da bizim daha da kenetlenmemizi sağlıyor.” diye konuştu.

 

MİRDESİ’ler ile ilginizi çekebilecek diğer haberler

  • Cevheri’den Mirdesilere ziyaret

  • Sinan Ray: “Tek işimiz hizmet olacak”

  • ​Mirdesi gençlerinden Serhat Erdem’e bir destek daha

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *