«
Urfa’da suya zam!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında içme suyuna yüzde 14 zam kararı çıktı. Büyükşehir belediye meclis toplantısında ŞUSKİ bütçesi belirlenirken suya da yüzde 14 zam kararı alındı.

Meclis toplantısında ŞUŞKİ bütçesi de suya yüzde 14 zam da HDP’nin hayır oylarına karşın AK Parti’nin oylarıyla kabul edildi. Son zamanlarda elektrik, doğalgaz, gıda ve giyime yapılan zamların yanı sıra suya da zam yapılması vatandaşı kara kara düşündürmeye sevk etti. Enflasyondan kaynaklanan paranın  değer kaybından dolayı vatandaş zor günler geçirirken böyle bir zammın yapılması tepki topladı.

Suya zam gelince meclis üyeleri arasında sert tartışmalar yaşandı

 

 

 

 

 

Öte yandan HDP’nin karşı çıktığı bir diğer konu ise Eyyübiye ilçesinde hayata geçirecek olan kentsel dönüşüm projesi oldu.

HDP il meclis üyelerine göre kentsel dönüşüm projesi Eyyübiye halkını mağdur edecek. Bunun nedeni olarak ise kentsel dönüşümün içerisinde yer alacak olan bölgedeki vatandaşların mağdur olmaması için herhangi bir hazırlık yapılmadığı olarak gösterildi. Kentsel dönüşüm ve su zammının oylanması sırasında HDP ve Ak Partili meclis üyeleri sık sık karşı karşıya geldi.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • İtfaiye sadece yangına müdahale etmekle kalmıyor

    • Şanlıurfa’da otomobille motosiklet çarpıştı: 5 yaralı

    Bir Cevap Yaz

    Bir Cevap Yaz

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *