«
Hilvan Belediyesi sınıfta kaldı

Şanlıurfa’nın Hilvan İlçesine bağlı Yeni Mahalle 527 ve 540. Sokaklarda oluşan çukurlar sokakta oturan vatandaşları bezdirdi. Hilvan Belediyesi hizmet anlamında özellikle de kırsal mahallelerde sınıfta kaldı.

Haber merkezi

Her yıl kış aylarında yağan yağmurlardan arta kalan suların doldurduğu çukurlar araçlara ve yayalara zarar veriyor. Sürekli kazılan ve tahrip edilen sokakların tadilatının düzgün yapılmamasından dolayı delik deşik olan söz konusu sokaklarda ikamet eden vatandaşlar Hilvan Belediyesinden hizmet bekliyor.

Şikayete rağmen yapılmadı

Adı sık sık alt ve üstyapı, içme suyu problemi, elektrik gibi sorunlarla anılan Hilvan ilçesinde devam eden sorunlar ilçe halkının tepkisine neden oluyor. Defalarca şikayet etmelerine rağmen sokaktaki bu çukurların kapatılmadığını söyleyen mahalle sakinleri, belediyeye seslenerek, söz konusu eksikliklerin tamamlanmasını istedi. Mahalle sakinleri, “Yolu kullanan araçların sıçrattığı su yayaları zor durumda bırakıyor.” dedi.

Kırsal mahalle sorunları daha fazla

Hilvan merkez mahallelerin hali böyleyken düzenli çalışmaların yapılmaması tepkilere neden oluyor. Kırsal mahallelere göre biraz daha şanslı olan merkez mahalleler, sorunlarla boğuşurken kırsal mahallede oturanlar ise her alanda sıkıntı yaşıyor. Kırsal mahallelerin sadece bir kaçında üst yapı çalışması yapan Hilvan Belediyesi, diğer mahalleler adına herhangi bir çalışma yapmadı.

Belediye sınıfta kaldı

Kırsal mahallelerin yönetmelik gereği yolları Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin hizmet alanına girerken mahalle içlerindeki üst yapı çalışmaları Hilvan Belediyesi hizmet alanına giriyor. Ancak her iki belediyede bu konuda sınıfta kaldı. Örneğin mahalle içlerinde kaldırım, kilitli parke taşı gibi basit çalışmalarda bile sınıfta kalan belediye kimi mahallelere sadece mucur dökmekle yetiniyor.

 

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • Eşbaşkan Başkan Hatice Çevik tutuklandı

  • Urfa valiliğinden Suruç açıklaması

  • Suruç Belediye başkanı gözaltına alındı

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *