«
Müslüm Aktabur; herkes bir engelli adayıdır

Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren İpekyol Gençlik Merkezi 03 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Şanlıurfa İşitme Engelliler Okulunda ve ardından Fizyon Rehabilitasyon Merkezi ile İpekyol Gençlik Merkezinde iki ayrı Dünya Engelliler Günü Programı düzenledi.

İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm AKTABUR; “Gençlik Merkezinde süreç içerisinde farklı eğitim, kurslar, gönüllülük faaliyetleri, atölye çalışmaları, sportif, sanatsal, kültürel ve sosyal faaliyetler yapılmaktadır. Gençlerimizde farkındalık oluşturmak adına ilk önce Şanlıurfa İşitme Engelliler Okulunda yüz boyama etkinliği, müzik, halat çekme ve palyaço ve diğer oyunlar oynadık, ardından İpekyol Gençlik Merkezi bahçemizde Fizyon Rehabilitasyon Merkezinin kursiyerleri ile yine müzikal gösteri, sokak oyunları, yüz boyama ve diğer aktiviteler yaptık.” dedi

Müslüm Aktabur; herkes bir engelli adayıdır…
İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm Aktabur; herkes bir engelli adayıdır…

Herkes Engelli Adayıdır

Herkesin engelli adayı olduğunu belirten Aktabur, “3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü’nde hepimizin birer engelli adayı olduğu gerçeğinin farkında olan bireyler olarak üreten, bağımsız bireyler olarak yer alabilmeleri için her alanda gereken duyarlılığın artmasını sağlamamız gerekmektedir.” diye konuştu

En büyük ozanımız görme engelliydi

“En büyük ozanlarımızdan ‘Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece’ diyen Âşık Veysel’in görme engelli olmasına rağmen bizlere bıraktığı eserleri, aslında yoksunluğun en güzel nimete döndüğünün örneğidir.” diyen Aktabur, “İşitme engelli bir müzik dâhisi olan Beethoven da duyma yetisi olmadığı halde birbirinden güzel eserleri insanlığa kazandırabilmiştir.” şeklinde konuştu.

Engellerin hepsimi aştılar

“Burada örnek verdiğimiz ve veremediğimiz nice engellerin hepsini aşan güzel insanların başardıkları; bizlere, akıllarda ve zihinlerde yaşanan engelin aşılamaz ve en büyük engel olduğunun en önemli göstergesidir. İfadelerine yer veren Aktabur, “Burada asıl olan yaşamın önemsiz ve fazlalık detaylarından sıyrılıp insanın kendi iç zenginliğine dönebilmesi gerekir. Kendi üstünlüğünü fark edebilmesi ve ruh zenginliğini içindeki o engin denizi keşfedip o sularda yüzerek kendini yeniden var etmesi ve kendini gerçekleştirmesi meselesidir aslında.” dedi.

Müdür AKTABUR, “Gençleri gençlik merkezlerinin ücretsiz olan tüm çalışma, eğitim ve aktivitelerinden istifade edebilmeleri için Gençlik Merkezimize davet ediyorum” dedi.

 

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • Eşbaşkan Başkan Hatice Çevik tutuklandı

  • Urfa valiliğinden Suruç açıklaması

  • Suruç Belediye başkanı gözaltına alındı

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *