«
Çakmaklı; yanlış uygulamalardan hemen dönülmelidir

Şanlıurfa İyi Parti İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı uzun zamandır Şanlıurfa’nın gündemini işgal eden konuları değerlendirdi.

Şanlıurfa’nın gelişip büyümesi adına imza atılan birçok projenin Şanlıurfa’nın altyapısına uymadığını ve bu yüzden sorunları beraberinde getirdiğini belirten Başkan Mehmet Fedai Çakmaklı, “Şanlıurfa İlimiz son 17 yıldır çok büyük sıkıntılar içerisindedir. Yerel yönetimle ilgili sıkıntılarımızı defalarca dile getirmemize rağmen hiç bir çözüm üretilemedi. Sadece Şanlıurfa’da değil Türkiye’nin tüm illerinde aynı sorunlar yaşanıyor” dedi.

Gerekli alt yapı çalışması olmadı

Şanlıurfa’nın ulaşım açısından bir çok sorun ile boğuşmak zorunda bırakıldığını belirten Mehmet Fedai Çakmaklı, “ Gerçekleştirilen bir yaya geçiş üstünlüğü uygulamasını İYİ Parti olarak biz de destekliyoruz. Fakat resme bizim bölgeden bakıldığında bu uygulama için Şanlıurfa’nın sıkıntılara neden olduğunu görmekteyiz. Bu da bizlere yeterli bir alt yapısı olmadığını gösteriyor. Ne yazık ki bunun sonucu olarak uzun araç konvoyları oluşuyor ve trafik kilitleniyor. Bu durum gerek yayaların gerekse araçların en büyük sorunu haline gelmiştir.” diye konuştu.

Trafik her zaman kilitleniyor

“Alt geçit veya üst geçit noksanlığından kaynaklanan bu sorun trafiği tamamen kilitlemekte ve bir yaya ya yol verildiği zaman 100 araçlık konvoyun oluştuğunu görüyoruz” diyen Çakmaklı, “Bu eksikliklerin trafiği tamamen kilitleme noktasına getiriyor. Bu durum trafiği çekilmez hale getirmiştir. Yayaların yararına yapılan bu yasayı elbette ki eleştirmiyoruz, fakat bu uygulamaya göre gerekli alt yapı da hazırlanmalıdır” şeklinde konuştu.

DEDAŞ sorunu her geçen gün büyüyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde elektrik dağıtımını gerçekleştiren DEDAŞ’ın yanlış politikalarını da eleştiren Çakmaklı, “İl Başkanı olarak çiftçi kardeşlerimizden çok sayıda istek ve şikayetler geldiğini buradan iletmek istiyorum. Sadece çiftçinin değil tüm Urfa’nın sorunu haline gelen elektrik sorunu artık çekilmez bir hal aldı. En ufak bir yağışta elektriklerin kesilmesi vatandaşları haklı bir isyana sürüklemektedir” ifadelerine yer verdi.

Bu soruna çözüm bulunması elzemdir

Elektrik sorununun çözülmesi gerekirken her geçen gün daha kötü bir hal aldığını söyleyen Çakmaklı, “Bu sorunun çözüm bulması yerine daha da büyümesi bizleri endişelendirmektedir. Kaliteli bir elektrik tüketimi olmadığı halde bir de üstüne kabaran faturalar vatandaşlarımızı hayattan bezdiriyor. Bu sorun küçümsenmeyecek derecede büyük bir sorundur ve bir an evvel çözüme kavuşması gerekiyor. Hükümetin bu konu hakkında daha ciddi bir şekilde çalışması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Yanlış adımlardan hemen dönülmelidir

“Ülkemiz için ‘o parti bu parti’ diye bir şey yoktur.” diyen Çakmaklı, “Bizler aynı bayrak atında huzurla güvenle yaşamak için çabalıyoruz. O partinin kanalı bu partinin kurumu diye sınıflandırma olacaksa ne Urfa’da ne de Türkiye’de durum yaşanmaz hale gelecektir. Bizler yanlış yönetimle ilgili yanlış projelerle ilgili atılan adımların bir an önce düzeltilmesini gerek Büyükşehir Belediye başkanından gerekse meclis üyelerinden istiyoruz.” dedi.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • ‘Karaköprü Belediyesi Ak Parti’ye ihanet ediyor’

  • Hilvan Belediyesi sınıfta kaldı

  • Urfa bitti Suriye’nin Tel Abyad’ı kaldı

  • Belediye başkanlarının görevlerini hatırlatmak gerekiyor!

 

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *