«
HUDA PAR, Gazeteci Yazar Hasan Ray’ı ziyaret etti

Hür Dava Partisi (HUDA PAR) Şanlıurfa İl Başkanlığı ve başkanlıkları Ray Medya ve Tanıtım İmtiyaz Sahibi Gazeteci Yazar Hasan Ray’a ziyarette bulundu.

Şanlıurfa’nın en çok takip edilen haber sitelerinden URFAKALESİ.COM haber sitesini de bünyesinde barındıran Ray Medya ve Tanıtım imtiyaz sahibi Gazeteci ve Yazar Hasan Ray’ı ziyaret eden HÜDA PAR heyeti kentin ve basın sektörünün sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Basın sektörünün sorunları hakkında konuşan Hasan Ray, Basın sektörünün hızla yozlaşarak güç kaybettiğini belirterek kentte yaşanan sorunların temelinde liyakat sahibi olmayan yöneticilerin yattığının altını çizdi.

Şanlıurfa ender bir şehirdir

Şanlıurfa’nın Türkiye’nin önemli kentlerinden olduğunu belirten Hasan Ray, “Gerek tarihi gerekse de inanç bakımından bütün dünya milletlerinin buluştuğu ender şehirlerden biri olan Şanlıurfa, maalesef buraya gelen misafirlerimizi memnun edemiyor. İnsanlar Urfa’ya gelmeden önce hayal ettiklerinin belki yüzde 30’unu bulamıyor. Çünkü kent sağlıktan, eğitime, ulaşımdan enerjiye kadar bir çok konuda ciddi sorunlar yaşanıyor. Kent yöneticilerinin liyakat yerine siyasi emellerle tercih edilmesi var olan sorunları daha arttırıyor” dedi.

Liyakat sahibi yönetici yok

Liyakat sahibi olmayan yöneticilerin sorunlar karşısında umursamaz kaldığını vurgulayan Hasan Ray, “Biz gazeteciler yaşadığımız kentin avukatlığını yapan insanlarız. Bu yüzden sürekli olarak hemşerilerimiz için çalışıyoruz. Kenti yönetenlerin de bu yaklaşım ile çalışması gerekiyorken umursamaz davranmaları bizleri de Şanlıurfa halkını da artan sorunlar karşısında çok zor durumda bırakıyor. Bu yanlış anlayış mevcutta yaşanan bütün sorunların kaynağıdır” diye konuştu.

Esnafın desteklenmesi gerekiyor

Kentin sorunları hakkında konuşan HUDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat kentte var olan sorunların çözümü noktasında ortak çalışmaları yürütülmesi gerektiğini söyledi. Özellikle esnafın mağdur olduğunu ve ekonomik sorunlarla boğuştuğunu söyleyen Erat, “esnafın mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi gerekiyor. Esnafın, kendilerine iş yapamaz duruma geldi. Esnafımızın desteklenmesi için gerekirse faizsiz krediler verilmelidir.” şeklinde konuştu.

Bediüzzaman Said Nursi önerisi

Türkiye’de bir çok alanda sorunlara neden olan 12 Eylül 1980 askeri darbesinin mimarı Kenan Evren isminin bir çok yere verilmesinden vatandaşın rahatsızlık duyduğunu söyleyen Mehmet Nakşi Erat, şunları söyledi;

“Sivil toplum kuruluşları, siyasi partilerin, kanaat önderlerinin ortak bir kararı da olabilir. Bediüzzaman Said Nursi Şanlıurfa’da vefat etmişti. Cenazesi darbeciler tarafından buradan alınıp, götürülmüştü. Darbecilere bir cevap vermek adına ‘Nursi’ Sanayi Sitesi ismi de konulabilir. Bu da güzel bir adım olmuş olur.

Tabiki Urfalıların ortak bir kararıyla bir isim konulması gerekiyor. Ama öncelikle Evren isminin sanayi sitesinden kaldırılması gerekiyor. Bu gerçekten bizleri, halkımızı, esnaflarımızı ve işadamlarımızı üzüyor. Sanayideki esnaflarımızda bu isimden rahatsızlar, bu ismin muhakkak değişmesini istiyorlar. Bizlerde HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığı olarak bu ismin değişmesini istiyoruz.”

 

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • ‘Karaköprü Belediyesi Ak Parti’ye ihanet ediyor’

  • Hilvan Belediyesi sınıfta kaldı

  • Urfa bitti Suriye’nin Tel Abyad’ı kaldı

  • Belediye başkanlarının görevlerini hatırlatmak gerekiyor!

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *