«
SP Başkanı Niyazi Yanmaz Ak Parti’ye yüklendi

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Niyazi Yanmaz, Saadet Partisi’nin terör örgütü PKK ile anılmasını ve örgütle aynı çizgide gösterilmeye çalışılmasına yönelik sert açıklamalarda bulundu.

31 Mart yerel seçimlerinde CHP, HDP, DP ve İYİ Parti ile ittifak halinde seçime girdiklerini söyleyen Niyazi Yanmaz, söz konusu Partilerin hepsinin Türkiye Cumhuriyeti anayasasına uygun halde kurulduğunu belirterek kendilerini terör ile yan yana getirenlere sert tepki gösterdi.

Yüzde 10 barajı ittifak yönlendiriyor

Seçimlerde uygulanan yüzde 10 barajına dikkat çeken Yanmaz, “1982 anayasasına göre Türkiye’de bir siyasi parti barajı aşamazsa parlamentoya milletvekili veremiyor. Bizim de yüzde 10 barajını geçmemiz lazım. Mevcut iktidar bütün medyayı ele geçirmiş. Biz de insanlara birebir ulaşmaya çalışıyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde bu yüzde 10 barajı yokken Türkiye’de var. Bu barajın kaldırılması iktidarın işine gelmiyor.” dedi.

Kimse onlara kafatasçı diyor mu?

Yüzde 10 barajının siyasi partilerin ittifak yapmasına neden olduğunu belirten Yanmaz, “Ak Parti MHP ile ittifak yaptı. Kimse kendisine ‘sen kafatasçısın ya da başka bir şey demedi.’ Geriye CHP, İYİ Parti ve diğerleri kalıyor. Siz de onlara bir şekilde seçim ittifakı yapıyorsunuz. Sizin partilerle seçim ittifakı yapmanız onların tüzüğünü, programını birebir kabul etmeniz anlamına gelmiyor. Sadece seçim öncesi yapılan bir ittifaktır.” diye konuştu.

  • Belediye başkanlarının görevlerini hatırlatmak gerekiyor!

Seçmenin bize dönüşünü hazmedemiyorlar

“İttifak yaptığınız partilerin sizin fikrini benimsediği anlamına gelmez” diyen Niyazi Yanmaz, “31 Mart seçimlerinde de biz Saadet Partisi olarak Ak Parti ile sosyolojik tabanımız hemen hemen aynıdır. Ak Parti bizim tabanımızı çok iyi bildiği için bize oy kaptırmamaya gayret ediyor. Biz onların ensesindeyiz. Seçmenin Saadet Partisine tekrar dönmesini hazmedemiyorlar. Ve bunu olabildiğince önlemeye çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

CHP, HDP, DP,  sağduyu gösterdiler

Ak Parti’nin kutuplaştırma siyaseti izlediğini söyleyen Yanmaz, “Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Bey kaplaştırmadan ve kutuplaştırmadan hep medet umuyor. Bu da toplumu geriyor. Ama özellikle Ak Partililerin Saadet Partisine oy vermemeleri için şeytanlaştırıyor. Bu seçimde diğer partileri gezdik ve Saadet Partisi Çatısı Altında Birleşmelerini önerdik. CHP, HDP, DP,  sağduyu gösterdiler.  Saadet Partisi çatısında seçime girdik” ifadelerine yer verdi.

HABERİN VİDEOSU

Ak Parti bu ittifaktan rahatsız oldu

Ak Parti’nin bu ittifaktan rahatsız olduğunu söyleyen Yanmaz, “Ak Parti istiyor ki bizler bölük pörçük olalım da daha rahat herkesi yutsun. Ama biz bu organizasyonu yapınca: baktılar ki bu da defa pabuç pahalı… başladılar iftira etmeye yalan söylemeye ve toplumu kamplaştırmaya ve şeytanlaştırmaya …  bizim ismimizi Türkiye’deki terörist bir örgütle yan yana getirdiler. ‘Niyazi Yanmaz Kandile gitmiş’ gibi iftiralar attılar.”ifadelerini kullandı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • ‘Karaköprü Belediyesi Ak Parti’ye ihanet ediyor’

  • Hilvan Belediyesi sınıfta kaldı

  • Urfa bitti Suriye’nin Tel Abyad’ı kaldı

  • SSPE Hastaları Derneği Başkanı İsa Çetinkaya teşekkür etti

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *