«
Bozovalı öğrenciler artık üşümeyecek

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesine bağlı Yaylak Mahallesinde iki liseye kömür gitmediği için iki okulda bugüne kadar eğitim gören öğrenciler soğuk hava nedeniyle eğitimde sıkıntı yaşıyordu. Okulun kömür ihtiyacı bugün giderildi.

Soğuk sınıflarda ders yapıyorlar

Yaylak Mahallesinde eğitim gören küçük öğrenciler, okula bugüne kadar kömür gitmediği için eğitimlerini soğuk sınıflarda görüyordu. Mahallenin ilk ve orta kurumlarında ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından kömür ihtiyacı daha önce giderilmişti. Ancak Yaylak Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Yaylak İMKB Anadolu Lisesine kömür gönderilmediği için öğrenciler bugüne kadar soğuk sınıflarda eğitim görüyordu. Öğrenci velilerinin durumu haber merkezimize bildirmesi ile konuyu yetkili kişilere bildirdik. Yetkili kişiler kömür ihtiyacının 2 gün içerisinde tamamlanacağını açıkladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Açıklama Yaptı

Yaylak’taki okullara kömürün bugün itibariyle gittiğini vurgulayan Bozova ilçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Karakeçili, “ Öğrencilerimizin üşümemesi için her gün il milli eğitim müdürlüğü ve yüklenici firma ile yaptığımız görüşmeler sonucunda okulumuz yakacak eksiklerinin giderilmesi için elimizden geleni yaptık. Bugün itibariyle okullarımıza kömürler ulaştı. Bir iki güne kadar bu iki okulumuzda kaloriferler devreye girecek.” dedi.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • HDP, Saadet, Serhat Erdem ve seçmen tokadı

  • HDP Urfa’da neden kaybetti?

  • HDP Urfa İl Örgütünde neler oluyor?

  • Çatıda işler tamam: HDP adayları çekiyor

  • HDP Urfa büyükşehir adayını geri çekti

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *