«
Gölpınar’a üvey evlat muamelesi yapılıyor

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Gölpınar mahallesi ortasından geçen ana cadde çamurla kaplandı. Şanlıurfa’nın en büyük kırsal mahalleleri arasında gelen Gölpınar geçtiğimiz yıllarda da araçların çamura saplanması ile gündeme gelmişti.

Köyün ana yolu Bubi tuzakları ile dolu

Köyün ortasından geçen ona yolun büyük bir kısmının hala toprak halinde olması araçların ve yayaların seyahat etmesini oldukça zorlaştırıyor. şehir merkezinden köye giden yollarda çukurlarla dolu olduğundan dolayı araçlar hareket etmekte zorlanıyor. Köyün belli kısımlarında kilitli parke çalışması yapılırken Ana yolun bu halde bırakılmasına tepki gösteren mahalle sakinleri’ “Bu kadar dar bir düşünceye sahip olduğunu bilmiyorduk bu şekilde bu düşünce yapısına da öğrenmiş olduk” dedi.

Çamur ve çukurlar sıkıntı oluyor

Köyün ana yolunun çamur ve çukurlar ile kaplanmasının kendilerine zor anlar yaşadığını belirten mahalle sakinleri çocuklarımız burada yürümekte zorlanıyor araçları buyurun kullanan mahalle sakinlerimiz bu çukurlar ile mücadele ediyor. Belediye için oldukça basit bir iş olan bu yolun yapımı bizi zor durumda bırakıyor” diye konuştu. Mahalledeki tek sorunun bu yol olmadığını belirten köyü sakinleri, “çöp toplama kamyonları da sık sık gelmediği için çöp bidonları çok zaman taşıyor. Belediyeden isteğimiz dahası çöp arabası gönderilmesidir” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • ‘Karaköprü Belediyesi Ak Parti’ye ihanet ediyor’

  • Hilvan Belediyesi sınıfta kaldı

  • Urfa bitti Suriye’nin Tel Abyad’ı kaldı

HABER VİDEOSU

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *