«
Servet Dağ, engellilerin sesi oldu

Şanlıurfa’da ikamet eden Servet Dağ isimli engelli vatandaş, kent genelinde engellilere yönelik yaşanan hak ihlallerine karşı durmaksızın mücadele veriyor.

Şanlıurfa Omurilik Felçlileri İstihdamı Derneği üyesi Dağ, kaldırım rampalarında park eden araçlar ile ilgili işlem yapılması için elinden gelen her şeyi yapıyor. Amacının engelli vatandaşların yanında sağlıklı vatandaşların haklarını korumak olduğunu belirten Dağ, “Bu engelli rampalarını sadece bizler kullanmıyoruz. Yaşlı bir insan ya da bebek arabalı bir ebeveyn de burayı kullanıyor. Herkes saygılı olmak zorundadır” dedi.

Arkadaşlarıyla mücadele veriyor

Yıllardır dernek üyesi arkadaşlarıyla birlikte hak temelli mücadele verdiğini söyleyen Dağ, “Bizim tek derdimiz birilerinin bizi engellememesidir. Bizi engelleyen insanların unuttukları bir şey var; o da herkesin engelli adayı olduğudur. Biz tekerlekli sandalye ile seyahat etmeye çalışıyoruz ama bu sorumsuz arkadaşlar yüzünden çoğu zaman caddeden geçmek durumunda kalıyoruz. Bu da hayatımızı tehlikeye atıyor” diye konuştu.

Kaldırıma gelişi güzel park edilen araçlar engelli vatandaşları zor durumda bırakıyor
Kaldırıma gelişi güzel park edilen araçlar engelli vatandaşları zor durumda bırakıyor

Cezası var ama yine de yapıyorlar

Kaldırımlara gelişigüzel park etmenin cezasını olduğunu vurgulayan Dağ, “Kaldırımlar ne zaman yayalara hizmet verecek acaba. Herkes ‘beş dakika işim var’ diyor ve saatlerce gelmiyor. Bu vatandaşların unuttuğu bir şey daha var; o da bu hak ihlallerinin cezasının olduğudur. Yolda, kaldırımda park ihlali cezası 488 TL’dir. İhlal yapmak yerine duyarlı olsunlar” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • HDP, Saadet, Serhat Erdem ve seçmen tokadı

  • HDP Urfa’da neden kaybetti?

  • HDP Urfa İl Örgütünde neler oluyor?

  • Çatıda işler tamam: HDP adayları çekiyor

  • HDP Urfa büyükşehir adayını geri çekti

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *