«
Bağlarbaşında kangrenleşen trafik sorunu isyan ettirdi

Şanlıurfa’nı kangrenleşen trafik akışı sorununun en yoğun yaşadığı mahallelerinden Bağlarbaşı Mahallesi özellikle muhtarlık mevkiinde bulunan alanda kangrene dönüyor. Özellikle okul ve taziye evinin de bu alanda bulunması trafiğin tıkanmasında oldukça etkili oluyor. Buna bir de kestirmeden Bozova ilçesine gitmeye çalışan TIR’lar ve diğer araçlar da eklenince sürücüler tam manasıyla çileden çıkıyor.

Yolun genişletilmesi hep sözde kaldı

Ahmet Yesevi, Devteşti, Yavuzselim ve Bağlarbaşı Açıksu mahallelerini birbirine bağlayan ana caddede sürekli devam eden trafik çilesi vatandaşı ve bölge esnafını çileden çıkarıyor. Günün her saati oldukça yoğun bir trafiğe sahip olan söz konusu ana caddede, özellikle mesai başlangıcı ve mesai çıkışı büyük sıkıntıların yaşanmasına neden oluyor. Evlerine ya da işyerlerine ulaşmak çalışan vatandaşlar adeta Çin işkencesinden geçiyor. Yaşanan bu duruma oldukça tepkili olan mahalle sakinleri yolun genişletilmesi için seçimde verilen sözlerin tutulmasını istiyor.

  • SP Başkanı Niyazi Yanmaz Ak Parti’ye yüklendi

 ‘Araç park edilmesi sorun oluyor’

Standartların altında olan yolun genişliğine bir de sağa sola park edilen araçlar eklenince iş içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Gece gündüz demeden yolun sağına ve soluna araç park edilmesi hali hazırda zaten dar olan caddenin daha da daralmasına ve dolayısıyla trafik akışının durma noktasına gelmesine sebep oluyor. Araçlarını gelişi güzel park edenlere tepki gösteren bazı sürücüler, “Bu yol zaten dar, buradan geçmek için ecel terleri döküyoruz. Buna bir de park eden araçlar eklenince işin içinden çıkamıyoruz. Mağdur oluyoruz. Çözüm bulunmalıdır” diye konuştu.

‘Birilerin ölmesi mi gerekiyor?’

Trafiğin sürekli sıkışmasından bir hayli dert yanan mahalle sakinleri, yetkililere seslenerek, “Biz mahalle sakinleri olarak bu trafik sorunun artık çözüme kavuşmasını istiyoruz. Bu yolda sıkışan araçların korna seslerinden kaynaklı gürültüden dolayı evlerimizde oturamıyoruz.  Burayı hiçbir yetkili görmüyor mu yoksa görmezden mi geliyor?. Burada gece gündüz sürekli trafik bu haldedir. İnsanlar evlerine ulaşmak için ecel terleri dökmek zorunda kalıyor. Araçlar o kadar yoğunki yolun karşısına geçmeye çekiniyoruz.” diye sitem etti.

Onlar unuttu biz unutmadık

“Sürekli kazalar meydana geliyor. Bu mahallede araba çarpmayan çocuk kalmadı. Ölmeleri mi gerekiyor?” diyen mahalle sakinleri, “Yetkililer birilerinin ölmesini bekliyor. Gece gündüz çocuklarımız bu sıkışıklıktan kaynaklı sorun yaşıyor. Seçimde verilen sözleri yetkililer unuttu ama biz unutmadık.” diyerek tepkilerini dile getirdi.

HABER VİDEOSU

İlginizi çekebilecek diğer haberler

  • Eyyübiye’ye istihdam ve millet bahçesi eleştirisi

  • Mahmut Öcek; Yenilginin nedeni HDP’yi kabul etmeyen çatı adaylarıdır

  • Servet Dağ, engellilerin sesi oldu

  • Hastanelerde alınan sağlık raporu parası gençleri işsizliğe itiyor

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *